Lampa niebieska

Lampa niebieska

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Lampa niebieska-poradnik Westwing

W efektownej i harmonijnej aranżacji wszystkie meble, akcesoria i dekoracje powinny tworzyć spójną stylistycznie całość. Swoistym ukoronowaniem wnętrza jest praktyczne, a zarazem dekoracyjne oświetlenie. Jeśli w wystroju czegoś brakuje, warto wprowadzić do niego delikatne akcenty kolorystyczne i dobry design. Lampa niebieska najlepiej łączy w sobie te dwie cechy. Ponieważ dostępna jest w różnych formach i odcieniach, łatwo znaleźć model pasujący do ulubionego stylu wnętrzarskiego. Poszukując lampy niebieskiej dla siebie, można się wyprawić w świat efektownego wzornictwa, a w rezultacie powrócić z kilkoma modelami, od których nie da się oderwać wzroku!

lampa niebieska podłogowa

Kolor niebieski w różnych odcieniach

Barwa niebieska jest jedną z najpopularniejszych w aranżacji wnętrz. Detale w tym kolorze wspaniale komponują się z licznymi barwami, dlatego łatwo dopasować je do wystroju. Lampa niebieska dostępna jest w wielu ciekawych odcieniach. Warto zwrócić uwagę na kilka z nich:

  • Błękit – lekka optycznie lampa niebieska w tym odcieniu kojarzy się z kolorem nieba. Świetnie sprawdza się w każdym wystroju, gdzie dominują biel oraz pastelowe barwy.
  • Turkus – jedna z najmodniejszych barw w ostatnich latach. Łączy w sobie łagodność błękitu z soczystą energią zieleni. Lampa turkusowa to dodatek elegancki i dodający wnętrzu charakteru. Można mieć pewność, że żaden z gości nie przejdzie obok niej obojętnie.
  • Navy blue – odcień wpadający w granat, jeden ze znaków rozpoznawczych marynarki wojennej. Warto stosować go z umiarem, ponieważ duża lampa niebieska wisząca w odcieniu navy blue może nieco przytłaczać aranżację, jeśli w sąsiedztwie dominują tylko jasne, delikatne kolory.

lampa niebieska stojąca

Bogactwo form i materiałów

Lampy niebieskie powstają z różnych materiałów, a każdy z nich zapewnia nieco inny efekt dekoracyjny.

  • Metal – prawdziwym hitem jest lampa niebieska wisząca w formie kulistej i półkulistej. Delikatna barwa łagodzi surowość metalu, dlatego taki model efektownie prezentuje się w wielu aranżacjach – nie tylko industrialnych. Drugim godnym polecenia rozwiązaniem jest abażur w formie kopuły. Kilka takich lamp o różnych odcieniach niebieskiego można rozwiesić wzdłuż stołu jadalnianego. Efektowne ukoronowanie wystroju gwarantowane!
  • Szkło – transparentny materiał w duecie z barwą niebieską gwarantuje nietuzinkową grę światła. Świetnie sprawdza się zarówno jeśli chodzi o oświetlenie górne, jak i boczne oraz pomocnicze. Szklany abażur delikatnie sączący światło to dobry wybór także do pokoju dla dzieci – pozwala im się wyciszyć przed snem.
  • Tekstylia – lampa niebieska stołowa z bawełnianym abażurem to klasyka designu w odświeżonej wersji kolorystycznej. Pięknie prezentuje się i w salonie, i w sypialni.

lampa niebieska wisząca

Lampa niebieska w aranżacji

Choć kolor niebieski jest jednym z najbezpieczniejszych wyborów w niemal każdej aranżacji, w kilku stylach jest szczególnie mile widziany:

  • Styl marynistyczny – kolory biały i niebieski to baza aranżacji marynistycznej. Dlatego lampa niebieska w każdej postaci świetnie sprawdza się w takim wystroju. Lampy niebieskie z podstawami o nietuzinkowych formach – kotwicy, steru czy rafy koralowej – to przy okazji przyciągające wzrok akcesoria dekoracyjne.
  • Styl skandynawski – lampa niebieska w pastelowym odcieniu to udany akcent kolorystyczny w każdym wystroju skandynawskim.
  • Styl nowoczesny – warto zwrócić uwagę na modne lampy wiszące z metalowymi kloszami. Doskonale czują się w grupie, można więc zestawić obok siebie kilka lamp o różnych odcieniach niebieskiego.

Lampa niebieska to ciesząca oko, praktyczna dekoracja, która wprowadza subtelną porcję koloru, a jednocześnie nie zaburza harmonii aranżacji. Warto więc śmiało korzystać z niezwykłych walorów barwy niebieskiej, zaczynając od modnego oświetlenia.