Lampy kuchenne wiszące nowoczesne

Lampy kuchenne wiszące nowoczesne

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Lampy kuchenne wiszące nowoczesne-poradnik Westwing

Czasy kuchni przypominających małe klitki odeszły do lamusa. Teraz najmodniejsze są większe kuchnie, w których spożywa się posiłki, lub nawet kuchnie połączone z salonami. Taki układ pozwala na swobodny i ciekawy wybór oświetlenia do kuchni. Lampy znajdujące się w kuchni odgrywają ważną rolę: sprawiają, że gotowanie jest przyjemniejsze, a jedzenie wygląda bardziej apetycznie. Lampy kuchenne wiszące nowoczesne w doskonały sposób oświetlą kuchenną przestrzeń. Westwing podpowiada, jak wybierać nowoczesne wiszące lampy kuchenne, by zaspokoiły wszystkie potrzeby użytkowników kuchni i stworzyły wspaniałą atmosferę. Zainspiruj się z nami!

Lampy kuchenne wiszące nowoczesne – gdzie sprawdzą się najlepiej?

Lampy wiszące to lampy przytwierdzone do sufitu. W przeciwieństwie do plafonów i żyrandoli wiszących tuż pod sufitem, ich zadaniem jest oświetlenie konkretnej powierzchni, a nie rozświetlenie całego pomieszczenia. Do kuchni można wybrać lampy wiszące dające wiązkę światła skierowaną do dołu lub do góry. Wiązka skierowana do dołu przyda się podczas jedzenia, gotowania lub sprzątania. Wiązka skierowana do góry oświetli sufit, co pomoże stworzyć w kuchni wyjątkową atmosferę. W przypadku, kiedy chcemy oświetlić większe powierzchnie, warto zdecydować się na nowoczesne lampy wiszące wielopunktowe. Jeśli zaś chcemy oświetlić określone miejsca, wybierzmy lampy wiszące kierunkowe. Lampy wiszące sprawdzą się szczególnie wtedy, gdy będziemy chcieli oświetlić stół, wyspę lub bufet. Regulacja kosza nad blatem pozwala oświetlić go zgodnie z potrzebami.

Kształty nowoczesnych lamp wiszących do kuchni

Nowoczesne lampy wiszące do kuchni to nie tylko stal, chrom i plastik. Wiele modeli wykorzystuje szkło przezroczyste i kolorowe. Szklane kule lub walce będą pasować do kuchni w wielu stylach. Miedziane klosze to must-have tego lata: odcienie ciemnego złota sprawią, że kuchenne wnętrze wyda się lżejsze. Miłośnicy wyjątkowych form także znajdą coś dla siebie: lampy wiszące w kształcie butelek wina, odwróconych talerzy, żyrandole skonstruowane z widelców i noży, industrialne listwy podwieszane trafią w gust nawet najbardziej wybrednych właścicieli kuchni!

Temperatura światła w kuchni

Wybór nowoczesnego klosza, koloru i formy lampy to nie wszystko. Liczy się także temperatura światła. Jakie światło wybrać do kuchni? Aby przygotowywane potrawy wyglądały apetycznie i świeżo, zdecydujmy się na źródła światła o ciepłej barwie. Dzięki ciepłemu światłu zyska nie tylko jedzenie – kuchnia stanie się miejscem relaksu pełnym pogodnej atmosfery. Barwę światła określa temperatura barwowa (TC) podawana na opakowaniach żarówek i świetlówek w kelwinach (K) lub opisowo. Światło ciepłe ma temperaturę barwową poniżej 3300K, a zimne powyżej 5000K.

Umiejętnie dobrana lampa kuchenna wisząca nowoczesna odmieni każdą kuchnię. Dzięki jej światłu każda chwila spędzona przy kuchennym stole będzie przyjemniejsza!