Lampy orientalne

Lampy orientalne

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Lampy orientalne-poradnik Westwing

Odpowiedni wybór lamp i właściwe rozmieszczenie źródeł światła jest jednym z największych wyzwań aranżacji wnętrz. Nie do przecenienia jest sztuka rzeźbienia światłem, tworzenia nastroju za pomocą subtelnych światłocieni. Odpowiednie rozstawienie, kąt padania, moc, jak i kolor światła decydują o ożywieniu lub wyciszeniu atmosfery panującej w  pomieszczeniu. Lampy orientalne znakomicie nadają się, by uczynić z nich pierwszoplanowe lub dyskretne bohaterki wystroju. W zależności od indywidualnych potrzeb, pomogą wykreować w mieszkaniu czy biurze atmosferę bliskowschodniego przepychu lub dalekowschodniej powściągliwości.

Lampy orientalne z Bliskiego Wschodu

Lampy orientalne o bliskowschodnim rodowodzie rozświetlają wnętrze feerią barw, wśród których królują szmaragd, kobalt, magentowy róż i odcienie od jasnej żółcieni przez pomarańcz do czerwieni. Imponują charakterystyczną formą metalowo-szklanych brył.

Orientalny lampion

Orientalne lampy nawiązujące stylistyką do Bliskiego Wschodu, oprócz kolorowych wstawek ze szkła witrażowego, swój urok i subtelne piękno zawdzięczają ręcznie wykonywanym fantazyjnym perforacjom, nadającym im ażurowej lekkości. Te witrażowe kule, ostrosłupy i graniastosłupy nabierają wdzięku dzięki misternie wyciętym wzorom i stają się doskonałym dodatkiem dekoracyjnym.

Eleganckie lampy orientalne

Lampy orientalne z Dalekiego Wschodu

Orientalne lampy z Dalekiego Wschodu są symbolem powściągliwości, dyskrecji i skromności. W sztuce aranżacji wnętrz dominują inspiracje stylem japońskim i chińskim. Obydwa są domeną prostoty, oszczędnych form, lekkich naturalnych materiałów i subtelnej ornamentyki. Lampy inspirowane estetyką Japonii i Chin najczęściej wykonane są z drewna z dodatkiem białego szkła lub papieru.

Ozdobne lampy orientalne

Rozświetlone białym światłemlampy orientalne w stylu japońskim tchną w europejskie wnętrze ducha Kraju Kwitnącej Wiśni. Minimalizm i asceza wyrażone w tej prostej formie wyczarują atmosferę lekkości i czystości. Tym zaś, którzy zauroczeni dalekowschodnią stylistyką chcą szukać inspiracji w Państwie Środka, oferowane są lampy orientalne przywodzące na myśl idealne proporcje chińskiej pagody i tym samym wskrzeszające ducha tradycyjnych Chin.

Lampy orientalne w stylu azjatyckim

Orientalne lampy w nowoczesnym wnętrzu

Połączenie orientalnego wyrafinowania ze współczesnym wzornictwem jest doskonałym rozwiązaniem dla poszukiwaczy oryginalnych rozwiązań. Lampy orientalne w stylu mauretańskim stworzą w nowoczesnej sypialni intymną atmosferę, zaś wisząca lampa w salonie doda mu przepychu. Azjatycka prostota sprawdzi się w każdym wnętrzu.