Latarenka

Latarenka

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Latarenka-poradnik Westwing

Uroczyste wydarzenia potrzebują specjalnej oprawy. Dekoracje świetlne zawsze zapewnią niezwykły, bajkowy efekt, dlatego  zarówno na przyjęciach takich jak wesela, jak i w eleganckich restauracjach często można zobaczyć lampiony i latarenki. Tego rodzaju produkty są coraz częściej wykorzystywane do dekoracji wnętrz, dzięki czemu nie muszą być zarezerwowane na specjalne okazje, mogą też tworzyć niezwykłą atmosferę na co dzień.  Lampion lub latarenka to idealny dodatek dla każdego romantyka. Nawet pojedyncza latarenka sprawi, że każde pomieszczenie, balkon lub ogród nabierze tajemniczego, romantycznego charakteru.

Latarenka drewniana lub metalowa – którą wybrać?

Warto zwrócić uwagę z czego wykonana jest latarenka, którą zamierza się wykorzystać do udekorowania wnętrza lub ogrodu. Zwolennikom naturalnych materiałów z pewnością spodobają się drewniane latarenki. Warto pamiętać o tym, aby zawiesić lub ustawić je w odpowiednio przykrytym miejscu. Drewniana latarenka gorzej będzie znosić wszelkie zmiany temperatury, pogody lub wilgotności powietrza, dlatego lepiej udekorować nią wnętrze domu niż na przykład taras lub ogród. Z kolei latarenka z nierdzewnej stali sprawdzi się idealnie w różnych warunkach pogodowych, stąd najczęściej wybiera się ją do dekoracji ogrodów.

Istotne znaczenie ma również wybrane źródło światła. Najbardziej tradycyjnym wkładem są świeczki, które z pewnością tworzą wyjątkowo romantyczny nastrój. Jednak świeczki szybciej się zużywają, jak również trzeba się z nimi ostrożnie obchodzić. Latarenka z wmontowaną lampką LED może okazać się bezpieczniejszym rozwiązaniem, które dostarczy więcej światła – wszystko zależy od tego jaki efekt chce się uzyskać. Należy też liczyć się z tym, że latarenki z wkładem elektrycznym mogą mieć wpływ na rachunki za prąd.

Romantyczna latarenka w różnych odsłonach

Latarenka w stylu shabby chic – miłośnicy romantycznego stylu shabby chic będą zachwyceni lampionami z lekko postarzanego, pomalowanego na biało drewna. Można ustawić latarenki w rogu pokoju, najlepiej kilka i w różnych rozmiarach. W sypialni dzieci latarenka z wkładem elektrycznym zastąpić lampkę na stoliku nocnym.

Latarenka w stylu prowansalskim – metalowe, postarzane latarenki będą idealnym dodatkiem do wnętrza urządzonego w stylu prowansalskim. Doskonale nadadzą się też na romantyczne kolacje w ogrodzie, ustawione na wiklinowym stole, w drzwiach prowadzących do ogrodu lub zawieszone na drzewach. Latarenki można też ustawić wzdłuż podjazdu, przy drzwiach wejściowych lub zawiesić je na ogrodzeniu – taki drobiazg z pewnością oczaruje każdego gościa.

Latarenka w stylu industrialnym – jest to idealny sposób na ocieplenie tej nieco surowej aranżacji. Sypialnia industrialna z metalowymi latarenkami ustawionymi na parapecie lub w rogu pokoju stanie się stylowym i nastrojowym miejscem do odpoczynku. Latarenka równie dobrze będzie się prezentować na tarasie lub balkonie w towarzystwie roślin w minimalistycznych, metalowych doniczkach.