Ławka w stylu skandynawskim

Ławka w stylu skandynawskim

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Ławka w stylu skandynawskim-poradnik Westwing

Ławka to element, który warto umieścić zarówno wewnątrz domu, jak i w ogrodzie, altanie lub na tarasie. Na ławce można przysiąść by zażyć chwili relaksu, opalać się lub posłuchać śpiewu ptaków. Podczas wyboru tego mebla warto kierować się zarówno walorami dekoracyjnymi, jak i funkcjonalnością. Ławka powinna pasować do stylu pomieszczenia lub ogrodu oraz być wytrzymała. Jeśli chodzi o wnętrza, najlepiej sprawdzi się w przedpokoju. Szczególnie designerski model z palet będzie się ekstrawagancko i oryginalnie prezentował. Co więcej, mebel ten może okazać się niezwykle funkcjonalny, ponieważ umożliwi wygodną zmianę obuwia. Ławka w stylu skandynawskim umieszczona na zewnątrz to atrakcyjny dodatek, który będzie niezwykle przydatny szczególnie wiosną i latem. To na nim można poczytać książkę lub pooddychać świeżym powietrzem podczas słonecznego dnia. Podpowiadamy, dlaczego ławka w stylu skandynawskim to niezastąpiony mebel!

Ławka w stylu skandynawskim – rodzaje

Ławka w stylu skandynawskim to popularny mebel, który można wkomponować w aranżację wnętrza, jak i umieścić na zewnątrz. Zazwyczaj produkuje się ławki z następujących materiałów:

  • Drewno – jest to jeden z charakterystycznych materiałów dla stylu skandynawskiego, dlatego świetnie pasuje do tego typu aranżacji. Zaletą tego rodzaju ławek jest dostępność, przystępna cena oraz łatwość dopasowania ich do danego miejsca. Surowe ławki posiadają naturalny wygląd, dzięki czemu naturalnie się prezentują. Należy jednak pamiętać o odpowiedniej konserwacji. Tylko dzięki niej będą odporne na warunki atmosferyczne i posłużą przez długi czas.
  • Palety – ławka w stylu skandynawskim wykonana z palet to wspaniały dodatek aranżacyjny, który zaspokoi gusta nawet najbardziej wymagających miłośników designu. Taki model świetnie sprawdzi się w przedpokoju, jak i na balkonie. Posiada surowy charakter oraz oryginalny wygląd. Ponadto można ją wykonać własnoręcznie i pomalować, na przykład na biały kolor. To bardzo niedrogi, a zarazem stylowy dodatek do wnętrza.
  • Metal lub żeliwo – to modele o dużej wytrzymałości i trwałości. Są solidne i świetnie sprawdzą się w ogrodzie, altanie oraz na tarasie. Ich zaletą jest odporność na uszkodzenia oraz warunki atmosferyczne. W sklepach dostępne są także metalowe lub żeliwne modele, które posiadają drewniane siedzisko.
  • Plastik – ławka w stylu skandynawskim wykonana z plastiku jest tanim produktem, lecz niezbyt trwałym. To także mało elegancki produkt. Jej zaletą jest fakt, że jest lekka, dlatego z łatwością można ją przenieść z miejsca na miejsce.

Ławka w stylu skandynawskim – odpowiedni rozmiar

Ławki w stylu skandynawskim to meble, które powinny posiadać odpowiedni rozmiar. Duże modele pomieszczą większą ilość osób, jednak zajmują wiele miejsca i może pojawić się problem z ich przechowywaniem podczas zimy. Najbardziej komfortowe są dwuosobowe ławki. Zazwyczaj mają szerokość 80-120 cm. Meble przeznaczone dla większej ilości osób posiadają 120-150 cm. Takie parametry są jednymi z najbardziej funkcjonalnych i najłatwiej wprowadzić meble o takich wymiarach do aranżacji wnętrz, jak i ogrodów. Ławki w stylu skandynawskim to designerski dodatek do aranżacji, który może ją całkowicie odmienić!