Łazienka w stylu angielskim

Łazienka w stylu angielskim

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Łazienka w stylu angielskim-poradnik Westwing

Wnętrza aranżowane w stylu angielskim są ciepłe, przytulne i bogato zdobione kwiatowymi motywami. Swoim charakterem mają zapraszać do wspólnego odpoczynku. Styl angielski jest miłośnikiem wnętrz pełnych bibelotów i dodatków z duszą. Mieszkanie powinno wyglądać, jakby było urządzane od pokoleń.

Łazienka w stylu angielskim również musi prezentować się efektownie. Nowoczesne rozwiązania powinny być ukryte pod płaszczykiem klasycznej elegancji. Dekoracyjne sprzęty i meble współgrają z pastelowymi kolorami i kwiatowymi motywami ozdób. Radzimy jak urządzić stylową angielską łazienkę.

Łazienka w stylu angielskim — kolory i wzory

Łazienka w stylu angielskim, podobnie jak inne inspirowane wyspiarską stylistyką wnętrza, zachwyca magią pastelowych barw. Biały kolor łączy się z delikatnym błękitem, różem bądź odcieniami kości słoniowej. Angielskie łazienki to także miejsce na stosowanie subtelnego dekoru, najczęściej w postaci motywów kwiatowych. Mogą występować jako ornament zdobiący ściany, łazienkowe tekstylia czy dekoracyjne dodatki.

Łazienka w stylu angielskim — meble i sprzęty

Wszystkie meble, które znajdą się w łazience w stylu angielskim, powinny być wykonane z naturalnych materiałów. Szafki i szafeczki mają eleganckie fronty zdobione dekoracyjnymi gałkami lub stylowymi gzymsami. Sprzęty łazienkowe także powinny być synonimem klasycznej angielskiej elegancji. Mogą być stylizowane na stare. Najlepiej sprawdzą się tu baterie w stylu retro lub wanny na kabriolowych nóżkach, o lekko pałacowym charakterze. Cała aranżacja musi stwarzać wrażenie przytulnej wygody.

Łazienka w stylu angielskim — dekoracje

Wszystkie wnętrza w stylu angielskim kochają ozdobne przedmioty z duszą. Tu nie stosuje się umiaru. W łazience też mogą pojawić się eleganckie bibeloty. Wskazane są wszelkiego rodzaju ceramiczne pojemniczki, wyszukane flakoniki i kosze wiklinowe. Warto również zaprosić do takiej łazienki lustra dekoracyjne. To idealny pomysł na połączenie funkcjonalności z designem. Tekstylia również mogą stać się formą łazienkowej ozdoby. Mogą to być ręczniki lub zasłonki z delikatnym kwiatowym wzorem.

Łazienka w stylu angielskim — ściany i podłogi

Swój wyjątkowy charakter łazienka w stylu angielskim zawdzięcza między innymi wyjątkowym dekoracjom ścian. Często stosuje się tu nieco już zapomniane lamperie. To kwintesencja wyspiarskiego stylu. Dzięki nim wnętrze nabiera eleganckiego i przytulnego charakteru. Tradycyjnie wykorzystuje się również płytki ceramiczne, jednak tylko w miejscach, w których są naprawdę niezbędne. Najczęściej są to małe kafelki z nuta retro. Podłogi zwykle zdobi terakota, ale spotyka się także specjalnie zaimpregnowane i pomalowane na jasno drewno.

Łazienka w stylu angielskim — nietypowe rozwiązania

Choć łazienka w stylu angielskim powinna być ostoją klasycznego designu, znajdzie się w niej miejsce na pewne nietypowe rozwiązania, które mogą stać się aranżacyjną wisienką na torcie. Do dużej łazienki warto wstawić puf w stylu ludwikowskim lub siedzisko na kabriolowych nóżkach. To doda wnętrzu nieco pałacowego szyku i sprawi, że będzie jeszcze bardziej eleganckie. Natomiast ściany łazienki w stylu angielskim można ozdobić tapetą z kwiecistym wzorem. To nietuzinkowe rozwiązanie, które może nadać łazience zupełnie nowy wymiar. Nie trzeba się martwić, że tak zaaranżowana ściana straci wygląd przez wilgoć, gdyż na rynku dostępne są tapety winylowe, dużo odporniejsze od tradycyjnych wersji papierowych. Spokojnie można je więc stosować w kuchni i łazience.

W tak zaaranżowanym pomieszczeniu wystarczy tylko wziąć długą, relaksującą kąpiel i poczuć się we własnym domu jak w królewskim pałacu.