Lniane serwety

Lniane serwety

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Lniane serwety-poradnik Westwing

Naturalne materiały mają wiele zalet. Zapewne dlatego cieszą się tak dużą popularnością. Przede wszystkim są ekologiczne, a co za tym idzie bezpieczne dla zdrowia. Warto więc umieszczać je w swoim domu. Jednymi z efektownych dodatków wykonanych z tego materiału są lniane serwety. Dodadzą one pomieszczeniu prestiżu oraz przytulności. Ze względu na to, że mają naturalny wygląd, można je wprowadzić niemal do każdego pomieszczenia. Materiał ten da się także zabarwić, co daje duże możliwości aranżacyjne. Podpowiadamy, dlaczego lniane serwety to wyjątkowe produkty, które trafią w gusta nawet najbardziej wymagających miłośników designu!

Lniane serwety – zalety

Lniane serwety to dodatki, które mają wiele zalet. Oto niektóre z nich:
• Lniane serwety nie gromadzą ładunków elektrostatycznych. Dzięki temu kurz się na nich nie gromadzi. Są więc idealnym wyborem dla alergików.
• To jeden z najbardziej trwałych materiałów. Wytrzymałość jego nici jest dwukrotnie wyższa niż bawełny i aż trzykrotnie niż wełny.
Częste pranie lnianych serwet nie niszczy ich. Wręcz przeciwnie! Zabiegi te powodują, że materiał ten staje się jeszcze bardziej szlachetny, miękki i gładki.
• Len wykazuje działanie antybakteryjne.
• Lniane serwety są biodegradowalne, a co za tym idzie bezpieczne dla środowiska.
• Serwety lniane są plamoodporne, ponieważ nie przyjmują zabrudzeń.
• Mają efektowny, naturalny połysk, który nadaje tym produktom wyjątkowy charakter.

Lniane serwety w prowansalskim oraz skandynawskim stylu

Styl skandynawski to połączenie minimalizmu, funkcjonalności, stonowanych kolorów oraz naturalnych materiałów. Idealnym rozwiązaniem jest umieszczenie w takim pomieszczeniu lnianej serwety, najlepiej tej o naturalnej barwie. Jej surowy charakter świetnie wpasuje się do aranżacji. Lniane serwety dobrze prezentują się także w prowansalskich wnętrzach. W tym wypadku odpowiednim wyborem będą beżowe modele. Doskonale wpasują się do tego rodzaju klasycznych, ponadczasowych wnętrz. Zarówno do skandynawskich, jak i prowansalskich pomieszczeń pasować będą także barwne lniane serwety. Ożywią one pomieszczenie oraz wniosą do niego odrobinę koloru. Mimo barwienia, nadal będą ekologiczne!

Czy prasować lniane serwety?

Len to materiał, którego nie trzeba prasować. Wspaniale prezentuje się ze swoimi naturalnymi zagnieceniami, szczególnie w nowoczesnych wnętrzach. Jeśli jednak chce się je umieścić w eleganckim, klasycznym pomieszczeniu, można je uprzednio wyprasować. Warto jednak pamiętać, aby robić to, kiedy jeszcze serwety są wilgotne. Suche modele należy zaś obficie spryskać wodą. To ułatwi usunięcie wszystkich zagnieceń. Jak widać, lniane serwety dobrze się prezentują niezależnie od tego czy są wyprasowane, czy nie, co jest ich ogromną zaletą!

Nadchodzące promocje