Łóżko dwuosobowe

Łóżko dwuosobowe

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Łóżko dwuosobowe-poradnik Westwing

Naukowcy wyliczyli, że przeciętny człowiek jedną trzecią swojego życia przesypia. W trakcie snu organizm regeneruje się, odzyskując utraconą energię. W nocy zachodzą też bardzo ważne procesy przemiany materii – przykładowo, jeśli przed snem zostanie wykonany trening, spalanie tkanki tłuszczowej zostanie utrzymane, dzięki czemu można chudnąć bez wysiłku. Najważniejszy jest jednak komfort psychiczny. Lekarze określają, że najlepszym lekiem na chandrę jest właśnie sen.

A jak spać, to we własnym łóżku. To kojarzy się z bezpieczeństwem i uczuciem stabilizacji. Według zasad feng shui nie powinno być ono ustawione naprzeciwko drzwi wejściowych do sypialni. Jeśli śpią w nim dwie osoby, materac musi być jeden, co sprzyja trwałości związku. Dostęp do łóżka powinien być zapewniony tylko z trzech stron, dlatego wezgłowie należy postawić bezpośrednio przy ścianie.

Jak wybrać łóżko dwuosobowe?

Wybór łóżka dla dwóch osób powinien być przemyślaną decyzją. Jego konstrukcja musi być odpowiednio wytrzymała. Warto też zastanowić się nad wyborem łóżka z pojemnikiem, w którym będzie można przechowywać dodatkową pościel lub rzeczy osobiste. Najważniejsze jednak są wymiary mebla. Im jego szerokość jest większa, tym wygodniej się na nim śpi. Dla zapewnienia wygody jednej osobie, łóżko powinno mieć przynajmniej 90 centymetrów szerokości, a dla dwóch odpowiednie będzie już 160-centymetrowe łoże. Nie mniej ważna jest też jego wysokość. Wstawanie z łóżka nie powinno sprawiać problemów. Przyjmuje się, że wysokość łóżka powinna być dostosowana do wzrostu – osoba siedząca na łóżku powinna mieć między kolanami a udem kąt prosty.

Łóżko dwuosobowe: rama drewniana i tapicerowana

Pamiętając o tym, że łóżko dwuosobowe musi być stabilniejsze, rama łóżka, która stanowi o jego sile, musi być odpowiednio dobrana. Do wyboru są ramy drewniane lub tapicerowane. Te drugie mogą być pokryte tkaniną lub skórą naturalną bądź ekologiczną. Wybór odpowiedniej kolorystyki stanowi zwieńczenie procesu decyzyjnego. Jej dobór powinien zależeć od stylu, w jakim ma być urządzona sypialnia.

Łóżko dwuosobowe: materac lub materace do kompletu

Meble kupowane w sklepach dostępne są w standardowych wymiarach. Przy zakupie łóżka nie można zapomnieć o dokupieniu odpowiedniej wielkości materaca. Materac powinien być odpowiednio twardy, by utrzymać kręgosłup we właściwej pozycji, ale i na tyle miękki, by spanie było komfortowe. Producenci oferują kilka rodzajów materaców. Przedstawiamy ich krótką charakterystykę:

  • Materace bonelowe: ich wkład jest zbudowany ze sprężyn bonelowych o średnicy 2,2 mm. Materace bonelowe są przeznaczone dla osób ważących powyżej 80 kg. Główną zaletą materacy bonelowych jest przede wszystkim niska cena.
  • Materace kieszonkowe: ich wkład także jest zbudowany ze sprężyn. Sprężyny nie są jednak połączone ze sobą – każda z nich umieszczona jest w osobnej kieszonce wykonanej z tkaniny polipropylenowej. Na materacu kieszonkowym wyśpi się zarówno osoba lekka, jak i cięższa.
  • Materace lateksowe: ich wkład zbudowany jest z lateksu syntetycznego oraz mleczka kauczukowego. Należy zwrócić uwagę na symbole, które widnieją na materacu. Symbol H2 oznacza materace przeznaczone dla osób o wadze do 80 kg, a H3 dla osób cięższych.
  • Materace piankowe: specjalna, elastyczna pianka dopasowuje się do kształtu ciała osoby śpiącej.

Łóżko dwuosobowe: dobór odpowiedniej pościeli

Pościel jest tak samo ważna dla jakości snu, jak materac. Jej wymiar powinien być zależny od tego, czy pod jedną kołdrą będzie spać jedna osoba czy też dwie. W przypadku pierwszej opcji wystarczy pościel o wymiarach 160×200 cm. Pod taką pościelą zmieszczą się co prawda również dwie osoby, ale prawdziwy komfort zapewni im kołdra o wymiarach co najmniej 180×200 cm albo większa.

Łóżko dwuosobowe – Westwing inspiruje!

Westwing Home & Living, znany klub zakupowy, oferuje wiele ciekawych inspiracji.Jeśli szukasz łóżka dwuosobowego, w naszej ofercie na pewno się coś znajdzie! Codziennie zmieniające się kampanie Westwing to doskonała okazja, by wyszukać wyjątkowe łóżko dla dwóch osób. Śledząc je można natrafić na wiele markowych produktów po niesłychanie niskich cenach. Poznaj nasze produkty i zainspiruj się!