Łóżko narożne

Łóżko narożne

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Łóżko narożne-poradnik Westwing

Wielofunkcyjne meble są znakiem naszych czasów. Szczególnie w dużych miastach, gdzie każdy metr kwadratowy jest w cenie, oszczędność miejsca i ergonometria są mile widziane. Projektowanie mebli dających możliwość wprowadzania błyskawicznych zmian w urządzeniu pomieszczeń tak, by zmieniały one swoje funkcje w zależności od potrzeb domowników, zyskuje coraz większą popularność. Meble wielofunkcyjne są niezwykle pomocne w błyskawicznych rearanżacjach przestrzeni, a ich zakup może wynikać zarówno z ich estetycznych walorów, jak po prostu z konieczności.

Łóżka to meble, które z racji swego przeznaczenia zajmują relatywnie dużą powierzchnię. Nic więc dziwnego, że racjonalizatorskie trendy współczesnej sztuki projektowania mebli i aranżacji wnętrz dotyczą właśnie tego mebla. Wśród najpopularniejszych konstrukcji łóżek, którym przyświecała idea praktyczności i oszczędności miejsca, znajdują się łóżka piętrowe, łóżka rozkładane, łóżka ze składanymi nogami, łóżka chowane w szafie oraz łóżka narożne.

Łóżko narożne

Łóżko narożne to klasyczny mebel wielofunkcyjny, zwany popularnie narożnikiem. To mebel łączący funkcję sofy i fotela, a w wersji rozkładanej – łóżka do nocnego wypoczynku. Jest doskonale rozpoznawalne dzięki charakterystycznej formie w kształcie litery L. Występuje w wariancie prawo- i lewoskrętnym, dzięki czemu może być ustawiane w dowolnym rogu pomieszczenia.

wygodne łóżko narożne

Łóżko narożne to wprost wymarzony mebel dla niewielkich pomieszczeń. Za dnia pokój dzienny, w nocy sypialnia, niekiedy gabinet do pracy, czasami salon do przyjmowania gości – takie oto warunki jakże często musi spełniać niewielka nowoczesna przestrzeń. Dzięki wyposażeniu pokoju w łóżko narożne jest to możliwe. Złożone w literę L będzie sofą – wygodnym siedziskiem do pracy lub miejscem, na którym można posadzić gości. Rozłożone stanie się wygodnym łóżkiem do spania.

białe łóżko narożne

Jak każdy tapicerowany mebel, w zależności od rodzaju tapicerki łóżko narożne powinni pasować do pozostałych elementów aranżacji wnętrza. Narożnik utrzymany w modnej tonacji brązów, beży, kremów i ecru wniesie spokój i wyciszenie, będzie dobrze wyglądał wszędzie tam, gdzie dominuje styl klasyczny. W nowoczesnym wnętrzu, wśród połyskliwych paneli lub lakierowanych mebli, wzmocni wyraz nowoczesnego designu. Wśród jasnych ścian i delikatnych mebli łóżko narożne w pastelowym kolorze będzie podtrzymywać romantyczną konwencję, a w kolorze ciemnym, wyrazistym – stanie się elementem kontrastującym, w zamierzony sposób dynamizujący przestrzeń.

Narożnik w salonie

niebieskie łóżko narożne

Sofa narożna to mebel paradoksalny – mimo, że w nazwie ma „narożna”, doskonale prezentuje się również na środku salonu, pełniąc wtedy funkcję eleganckiej kanapy. Ustawione centralnie w obszernym pomieszczeniu, obite skórą łóżko narożne prezentuje się znakomicie. Razem z dopasowanym odpowiednio stolikiem i fotelami stworzy niezwykle piękny i wygodny kącik wypoczynkowy.

 

Zdjęcia: Westwing / Living4media