Łóżko podwójne

Łóżko podwójne

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Łóżko podwójne-poradnik Westwing

Łóżka podwójne lub miejsca pełniące odpowiadającą mu funkcję można spotkać na całym świecie. Praktycznie w każdej kulturze i kręgu cywilizacyjnym. To mebel klasyczny, podobnie jak stół czy krzesło. Raz wynaleziona forma ulega jedynie różnego rodzaju poprawkom i zmianom. Ale pierwotna idea jest niezmienna – jest to łóżko przeznaczone przede wszystkim dla śpiących wspólnie par.

W takim łóżku wszystko jest zaprojektowane z myślą o dwojgu. Choć łóżko podwójne najlepiej nadaje się do sypialni przeznaczonej dla pary, może na nim spać także jedna osoba. Łóżko podwójne, ze względu na swój rozmiar, jest bowiem dużo wygodniejsze niż klasyczne łóżko pojedyncze, dając możliwość bardziej swobodnego wyboru pozycji do spania. Jakie łóżko podwójne warto kupić?

Łóżko podwójne, czyli jakie?

Łóżko podwójne posiada wiele wariantów. Poczynając od rozmiarów (szerokość może wahać się od 120 do 200 cm, a wysokość oscyluje około 40-50 cm), rodzaju użytego materiału (drewno, materiały drewnopodobne, metal), aż po sposób wykończenia (klasyczny materac, łóżko tapicerowane czy wreszcie materac typowy dla łóżka wodnego). Nie sposób nie wspomnieć w tym miejscu o najbardziej dekoracyjnej wersji łóżka podwójnego, jaką jest mebel z baldachimem. Łóżkiem podwójnym może być także nazwane łóżko piętrowe. Zwykle stawia się je w pokojach dziecięcych. Jego podstawową funkcją jest zaoszczędzenie powierzchni mieszkania poprzez jak najbardziej efektywne jej wykorzystanie.

Na co zwrócić uwagę, kupując łóżko podwójne?

Przed przystąpieniem do zakupu łóżka podwójnego należy w pierwszej kolejności wygospodarować dla niego sporą ilość miejsca w mieszkaniu. Dla tak ważnego mebla warto poświęcić go jak najwięcej. Wygląd łóżka ma duże znaczenie, nie tylko ze względu na konieczność dopasowania go do stylu, w którym urządzona jest sypialnia. Warto przede wszystkim wybrać mebel taki, w którym codzienne zasypianie i budzenie się będzie przyjemnością. Wysokie łóżko będzie dawać poczucie bezpieczeństwa i ułatwi wstawanie. Niskie łóżko znakomicie nadaje się do postawienia na antresoli. Najważniejszy jest jednak wybór odpowiedniego materaca. Oprócz walorów czysto użytkowych (miękkość, sprężystość, antyalergiczność), należy zwrócić uwagę na kwestie zdrowotne (rodzaj materaca). Aby zapewniać jednocześnie wygodę i zdrowie, materac nie może być ani zbyt miękki, ani zbyt twardy. Do łóżka mogą być także dołączone dodatkowe elementy. Jednym z nich jest wezgłowie, które służy zarówno jako element dekoracyjny, jak i praktyczne podparcie dla głowy. Niektóre łóżka mają w zestawie także szafki nocne, rozmieszczone po obu stronach mebla. Takie rozwiązania będą najlepsze dla osób, które lubią przed snem czytać prasę lub książki.

Łóżko podwójne i inne meble — urządź sypialnię z Westwing!

Westwing to pierwszy w Polsce internetowy klub zakupowy zajmujący się sprzedażą mebli i akcesoriów do domu. W cotygodniowych kampaniach sprzedażowych oferujemy najwyższej jakości produkty starannie wyselekcjonowane przez nasz zespół stylistów, na czele z Delią Fischer, współzałożycielką Westwing, a wcześniej wieloletnią dziennikarką magazynu „Elle” i „Elle Decoration”. W naszej ofercie znajdziesz między innymi wygodne łóżka i materace w różnych rozmiarach: łóżka 120×200 cm, łóżka 140×200 cm, łóżka 160×200 cm i łóżka 180×200 cm. Oprócz klasycznych modeli drewnianych oferujemy również nowoczesne łóżka w metalowych ramach. Od romantycznego stylu prowansalskiego i shabby chic po fantazyjne, designerskie meble zaprojektowane z myślą o przestronnych loftach — strona Westwing to wymarzone miejsce na zakupy online! Aby skorzystać z naszej oferty wystarczy śledzić na bieżąco aktualne kampanie sprzedażowe i zmieniającą się codziennie ofertę. Produkty oferowane przez Westwing to często wyjątkowe przedmioty produkowane w krótkich seriach. Warto obudzić w sobie instynkt łowcy i wybrać coś niepowtarzalnego! Zainspiruj się z Westwing i wybierz wygodne łóżko podwójne do sypialni!

Zainspiruj się z Westwing!

Nie wiesz, jakie łóżko podwójne najlepiej sprawdzi się w Twoim salonie? Zastanawiasz, się jak urządzić przytulny kącik do spania w jednopokojowym mieszkaniu? Planujesz zakup nowego materaca? Z chęcią doradzimy Ci w podjęciu decyzji! Poradnik i Magazyn Westwing to strony, na których każdego dnia staramy się inspirować naszych czytelników do tworzenia niebanalnych i przyciągających uwagę aranżacji. Codziennie znajdziesz tu praktyczne wskazówki dotyczące zakupu mebli i akcesoriów, inspirujące zdjęcia, porady na temat wystroju wnętrz, prezentacje z cyklu „Zrób to sam” i wiele, wiele innych. W Westwing wierzymy, że w każdym drzemie dekoratorski talent. Czasami trzeba jedynie nieco inspiracji, by go w sobie odkryć. Dołącz do nas i zobacz, jak proste i przyjemne może być urządzanie mieszkania!