Łóżko tapicerowane z pojemnikiem

Łóżko tapicerowane z pojemnikiem

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Łóżko tapicerowane z pojemnikiem-poradnik Westwing

Sypialnia jest zazwyczaj miejscem intymnym, do którego wstęp mają tylko właściciele. Ten prywatny azyl musi zapewniać nie tylko wygodę, ale również zaspokajać potrzeby estetyczne. Meble i dodatki do sypialni oraz jej kolorystyka, powinny tworzyć otoczenie, które sprzyja relaksowi i wpływa pozytywnie na jakość snu.  

W każdej sypialni króluje łóżko. Dostępny jest ogromny wybór łóżek – co odnosi się do ich rozmiarów, kolorów, stylów i materiałów, z których zostały wykonane, a także funkcji dodatkowych tych mebli. Można nabyć łóżka rozkładane, ze stelażem wymiennym, ze schowkiem czy z zagłówkiem. Praktyczne rozwiązania można bez problemu połączyć z wygodą. Dobrym przykładem pięknego i funkcjonalnego mebla jest łóżko tapicerowane z pojemnikiem.

Jak wybrać wygodne łóżko do sypialni?

Projektując sypialnię, nie można zapomnieć o łóżku, które stanowi jej główny element. Pozostałe meble to tylko dodatki. Warto więc zainwestować w łóżko, które będzie się godnie prezentować. Istotny jest wybór odpowiedniego materaca. Materace mają różne stopnie twardości. Istnieje również możliwość zakupu materaca dwustronnego: miękkiego z jednej strony i twardego z drugiej. Zbyt miękki materac nie jest zdrowy dla kręgosłupa, gdyż może uginać się pod ciężarem ciała, z kolei zbyt twardy – może nie zapewniać potrzebnego komfortu.

Łóżko tapicerowane – jak zachować jego piękno?

Tapicerowane meble są nie tylko piękną ozdobą domu, lecz są również praktyczne. Jednak – tak jak każda rzecz – mogą się zużywać i tracić swój pierwotny blask. Aby temu zapobiec, należy regularnie je czyścić. Sposób czyszczenia zależy od tego, z jakiego materiału zostało wykonane obicie. W sprzedaży dostępne są specjalne środki do mebli tapicerowanych, ale do czyszczenia na przykład weluru czy aksamitu zaleca się wykonać samodzielnie roztwór z amoniaku i wody. Meble tapicerowane powinno traktować się tak samo jak ubrania i każdy materiał czyścić wedle zaleceń producenta.

Łóżko tapicerowane z pojemnikiem, czyli praktyczne rozwiązanie

W mieszkaniach o niewielkiej powierzchni każdy metr jest na wagę złota. Niezwykle ważne jest zatem znalezienie pomysłu na przechowywanie rzeczy. Dobrym rozwiązaniem jest zakup łóżka z pojemnikiem. Można w nim przechowywać zapasową pościel (letnią, zimową lub dla gości), a także sezonowe ubrania i dodatki. Łóżko z pojemnikiem nadaje się świetnie do pokoju dziecięcego – stanowi bowiem zamiennik pudełek na zabawki, a jednocześnie nie zabiera cennej przestrzeni podłogi.