Łóżko z pojemnikiem

Łóżko z pojemnikiem

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Łóżko z pojemnikiem-poradnik Westwing

Mieszkać wygodnie, mieć wystarczającą przestrzeń, by u siebie czuć się całkowicie swobodnie oraz nie przeżywać stresu związanego w wyrzucaniem tego, co już się w domu nie mieści – to bezcenne. To marzenie szczególnie tych osób, które posiadają małe mieszkania. Ściany nie są z gumy, ale mądry dobór mebli i przemyślana aranżacja wnętrza pomogą znaleźć dodatkowe miejsce tam, gdzie go pozornie nie ma. I to bez czarodziejskiej różdżki!

Kluczem do sukcesu są funkcjonalne meble, które łączą w sobie co najmniej dwie role. Świetnym pomysłem na zyskanie kawałka przestrzeni jest łóżko z pojemnikiem na pościel. Dzięki niemu nie trzeba będzie chować dodatkowej kołdry i poduszek oraz zestawu pościeli w szafach i szufladach w sypialni, a przestrzeń pod łóżkiem nie będzie zbierać kurzu. To idealne rozwiązanie w przypadku kawalerek i sypialni o małym metrażu.

Czym łóżko z pojemnikiem różni się od tego zwykłego?

Różnica jest spora. Łóżko z wbudowanym pojemnikiem na pościel to coś innego niż szuflada wsunięta pod tradycyjne łoże sypialniane. Dostęp do pojemnika następuje od góry, poprzez podniesienie materaca wraz ze stelażem. Tymczasem szufladę trzeba wysunąć spod łóżka. Ale jeśli sypialnia jest wąska, to dostęp do szuflady jest mocno utrudniony. Poza tym, wysuwanie i wsuwanie szuflady lub niezintegrowanego z łóżkiem pojemnika może rysować podłogę i powodować przemieszczanie się kurzu. Obsługa łoża wielofunkcyjnego jest zatem dużo wygodniejsza.

Tapicerowane czy sosnowe?

Rodzaj wykończenia łóżka to już bardziej kwestia gustu. Łoże tapicerowane jest przyjemniejsze w dotyku, co w sypialni może mieć duże znaczenie. Szeroka gama kolorów, wzorów oraz rodzajów tkanin obiciowych daje większe pole manewru aniżeli w przypadku łóżka sosnowego. Dodatkowymi detalami, wspomagającymi efekt estetyczny, są zagłówki oraz dekoracyjne pikowania i przeszycia. Jednak sosnowe ramy też mają swój urok. Wydają się być bardziej delikatne i subtelne, choć w rzeczywistości są wytrzymałe i – w przeciwieństwie do łóżek tapicerowanych – nie do zdarcia.

Rozmiar ma znaczenie

W przypadku niewielkich przestrzeni domowych każdy centymetr jest na wagę złota. Jeżeli w sypialni można sobie pozwolić na większy materac, warto rozważyć taką opcję. Łóżka dwuosobowe występują w trzech standardowych rozmiarach: 140×200 cm, 160×200 cm oraz 180×200 cm. Więcej w tym przypadku znaczy wygodniej. Z kolei łóżka jednoosobowe występują w rozmiarach: 90×200 cm, 100×200 cm i 120×200 cm. Te sprawdzą się w sypialni dziecięcej, a w pojemniku zamiast pościeli będzie można schować „odstawione na bok” zabawki.

Kilka rad aranżacyjnych

Warto w pojemniku na pościel zamontować diodę LED, by nie trzeba było dodatkowo go doświetlać podczas ścielenia łóżka. Jeżeli wybór padł na sosnową ramę, zamiast gładkiej można pokusić się o ręcznie rzeźbioną, co dodatkowo podkreśli klimat sypialni. W przypadku łóżka tapicerowanego, ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie wyrazistego kontrastu – biały materac, czarne obicie i dodatki. Dobrze wyglądać będzie również zagłówek w czarno-białe wzory uzupełniony białym materacem i ramą.