Lusterko

Lusterko

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Lusterko-poradnik Westwing

„Lustereczko, powiedz przecie, kto jest najpiękniejszy w świecie?” to słowa zapewne znanej każdemu bajki pod tytułem Królewna Śnieżka. Lusterko od zawsze stanowiło ważny element każdego domu, dlatego często występowało w utworach literackich. Zazwyczaj miało symboliczne znaczenie, czasem nawet można było zobaczyć w nim przeszłość bądź przyszłość. Było istotnym elementem każdego domu i tak zostało do dziś. Ciężko wyobrazić sobie łazienkę pozbawioną tego przedmiotu. Lusterko jest zarówno funkcjonalnym produktem, jak i wyjątkowym aranżacyjnym dodatkiem, który posiada wiele zalet. Może optycznie powiększyć wnętrze i zamaskować jego mankamenty. Podpowiadamy, dlaczego lusterko to niezbędny przedmiot w codziennym życiu!

Historia

Lusterko występowało właściwie od zawsze. W starożytności korzystano ze zwierciadeł wykonanych z polerowanego metalu. W I wieku naszej ery Rzymianie zaczęli tworzyć szklane lustra, lecz metoda ta została zapomniana i przerwano produkowanie ich w ten sposób. Dopiero w XVIII wieku w Europie powrócono do tego niezastąpionego sposobu. Oczywiście został on ulepszony, ponieważ obecnie narzucone są wymogi, które zabraniają używania technologii z wykorzystaniem ołowiu. Współczesne lustra są bardziej ekologiczne.

Lusterko kosmetyczne

Lusterko kosmetyczne przeznaczone jest dla osób, dla których ważna jest pielęgnacja. Jest ono dwustronne. Jedna strona zapewnia standardowe odbicie, zaś druga powiększające, zazwyczaj pięciokrotnie. Umocowane jest na teleskopowej stopce, dzięki czemu umożliwia dopasowanie wysokości do własnych potrzeb. Największą zaletą lusterek kosmetycznych jest to, że posiadają halogenowe oświetlenie. Pozwala ono wykonać profesjonalny makijaż, demakijaż oraz pielęgnację twarzy, ponieważ każdy jej szczegół jest dobrze widoczny. Co więcej niektóre modele posiadają aż trzy rodzaje podświetlenia, choć ich cena jest nieco wyższa od lusterek z jedną opcją. Trzy możliwości to zazwyczaj oświetlenie ciepłe, zimne i neutralne, dlatego pozwala wykonać makijaż, który będzie dobrze wyglądał w określonym pomieszczeniu lub w świetle dziennym. W sklepach dostępne są lusterka kosmetyczne o różnej średnicy w zależności od upodobań lub ilości miejsca, którą można przeznaczyć na ten przedmiot. Popularne są modele na baterie, które można zabrać ze sobą bez potrzeby martwienia się o źródło prądu. Świetnie sprawdzi się w podróży.

Lusterko kieszonkowe

Lusterko warto mieć zawsze przy sobie, aby móc w każdej chwili poprawić makijaż lub sprawdzić czy fryzura się nie zepsuła. Kieszonkowe modele powinny być wytrzymałe, ponieważ często można o nim zapomnieć i rzucić torbą lub plecakiem. Jeśli będzie opakowane w pudełko z porządnym zamknięciem, zapewne nic mu się nie stanie. Co więcej etui na lusterko zazwyczaj posiada ozdobny element lub atrakcyjny kolor. Dzięki temu łatwo znaleźć je w torbie wśród innych akcesoriów. Może również stanowić niewielki prezent dla bliskiej osoby.