Lustra w drewnianej ramie

Lustra w drewnianej ramie

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Lustra w drewnianej ramie-poradnik Westwing

Akcesoria wnętrzarskie są równie istotne, jak meble czy wyposażenie kuchni. Dlatego ich wybór powinien być dobrze przemyślany. W otwartych przestrzeniach – jak jest to w przypadku loftów – wszystkie elementy powinny do siebie pasować. Jednym z elementów, który może pełnić zarówno funkcję dekoracyjną, jak i użytkową, jest lustro. Obecnie dostępnych jest wiele kolorów i kształtów luster, ale warto zainspirować się modnym trendem eko i zwrócić uwagę na lustra w drewnianej ramie.

Designerskie lustra w drewnianej ramie

Jakie lustro w drewnianej ramie?

Wybór odpowiedniego lustra jest równie ważny, jak wybór odpowiednich frontów do szafek kuchennych. Jest to przedmiot, który najczęściej pełni zarówno funkcję praktyczną, jak i dekoracyjną, dlatego umieszcza się go na widoku. Tym, co stanowi o jego stylu, jest rama. To nie gładka tafla lustra, lecz właśnie ona przyciąga wzrok i wzbudza w oglądających emocje.

Kształt lustra i jego wykończenie powinny być dopasowane do całego wystroju wnętrza, aby jednoznacznie określić styl, jaki w nim panuje. Lustro jest przedmiotem, który służy przez lata, dlatego rama powinna być wykonana z solidnego tworzywa. Najlepszym wyborem są ramy drewniane, proste w pielęgnacji. Lustra w drewnianej ramie w naturalnym kolorze pięknie się prezentują, ale można je także przemalować, dostosowując do zmian w wystroju wnętrza.
Lustro w drewnianej ramie w stylu shabby chic

Lustra w drewnianej ramie jako efektowne ozdoby

Przedmioty wykonane z surowego drewna mogą być używane jako stylowe dodatki do wnętrz. Szczególnie zaleca się ich stosowanie w przestrzeniach urządzonych w stylu rustykalnym oraz skandynawskim. Do klasycznych wnętrz idealnie pasować będzie lakierowane drewno o prostej formie.

Prostokątne lustra w drewnianej ramie pięknie prezentują się nad komodą lub kominkiem, a także w przedpokoju. Meble wykonane z drewna nadają wnętrzu swojskiego klimatu, który kojarzy się z wypoczynkiem i sielanką. Na niewielkich przestrzeniach warto wybrać kilka elementów niewielkich rozmiarów lub jeden większy, który skupi na sobie całą uwagę.
lustro w postarzanej drewnianej ramie

Pielęgnacja lustra w drewnianej ramie

Lustra w drewnianej ramie wymagają takiej samej pielęgnacji jak każdy inny element wyposażenia wnętrza. Drewno jest trwałym materiałem, który może przetrwać w odpowiednich warunkach nawet kilkaset lat, jeśli będzie się o nie odpowiednio dbać.

Surowe drewno jest podatne na gwałtowne zmiany temperatury i wilgoć. Należy wtedy zwracać szczególną uwagę na jego umiejscowienie. Lustra w drewnianej ramie powinny znajdować się w odległości przynajmniej pół metra od grzejników, pieców, kominków, a także nawilżaczy powietrza, aby uniknąć zniekształceń drewna. Do pielęgnacji ramy lustra, podobnie jak drewnianych mebli, wystarczy lekko zwilżona ścierka. Jeśli rama jest pokryta lakierem, zalecane jest stosowanie preparatów przeznaczonych do lakierowanych powierzchni.