Lustro retro

Lustro retro

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Lustro retro-poradnik Westwing

Styl retro od lat cieszy się niezmienną popularnością nie tylko wśród projektantów mody, ale również architektów wnętrz. Stylowe rzeźbione fotele, koronkowe serwety i obrusy pięknie prezentują się nie tylko we wnętrzu urządzonym w stylu retro. Retro doskonale wygląda również w domach o bardziej eklektycznym wystroju. Akcesoria retro sprawdzają się niemal w każdym wnętrzu.

Niezbędnym elementem wystroju każdego domu jest lustro. We wnętrzu w stylu retro obowiązkowo powinno znaleźć się lustro retro, które będzie idealnie wyglądało zarówno w przedpokoju, salonie jak i w łazience.

Lustro retro

Lustro retro to przepiękny dodatek, który wcale nie musi być drogi. Na aukcjach internetowych, pchlich targach czy w piwnicy u babci można odnaleźć prawdziwe perełki. Jeśli lustro jest trochę podniszczone, można je odnowić samodzielnie. Lustro retro w rzeźbionej ramie to niewątpliwie skarb, więc warto jest w nie włożyć nieco pracy. Rzeźbiona rama pomalowana na nietypowy kolor prezentuje się niezwykle efektownie.

Renowacja retro ramy

Może stare ramy są często bardzo zniszczone, ale za pomocą kilku prostych sztuczek, łatwo przywrócimy im dawny blask.

1. Ramę należy oczyścić i w razie potrzeby przetrzeć papierem ściernym.
2. Ubytki w rzeźbionej ramie najlepiej uzupełniać masą papierową. Po takim zabiegu rama powinna zostać odstawiona do wyschnięcia nawet na okres dwóch dni.
3. Następnie drobniejsze szczeliny należy wypełnić szpachlówką modelarską.
4. Na koniec malujemy ramę na wybrany kolor

Jeśli rama jest w dobrym stanie wystarczy ją oczyścić, odtłuścić, a następnie pomalować.

Lustro retro w aranżacji wnętrz

Idealnym miejscem na lustro retro będzie przedpokój. Nietypowa rama już od progu zachwyci gości. Możemy umieścić lustro w odrestaurowanej, rzeźbionej ramie również w łazience, szczególnie, jeśli jest tam już wolnostojąca wanna na mosiężnych nogach. W salonie lustro retro można z powodzeniem umieścić nad kominkiem, powiększy ono optycznie pomieszczenie i będzie pełnić funkcję dekoracyjną.

Niewątpliwe lustro jest koniecznością w każdym domu i warto zadbać, żeby prezentowało się ono wyjątkowo. Lustro retro to dodatek, który będzie zdobić i służyć latami, ponieważ styl retro jeszcze długo nie wyjdzie z mody.