Lustro słońce

Lustro słońce

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Lustro słońce-poradnik Westwing

Słoneczne motywy przywołujące wspomnienie lata to idealna propozycja do każdego polskiego domu. Dzięki takim drobiazgom nawet zimą można cieszyć się swoimi własnymi promieniami słońca. Taki radosny element to również świetny pomysł na szybką i niedrogą odmianę aranżacji. Proponujemy zaprosić do wnętrza lustro słońce – połączenie pomysłowego designu z funkcjonalnością.

Lustro słońce znowu jest bardzo modne. Jego ozdobna rama ma tyle różnych wariantów kolorystycznych i stylowych, że może stać się dekoracją każdej aranżacji. Dodatkowo promieniste lustra dostępne są w różnorodnych rozmiarach, więc zmieszczą się do każdego pomieszczenia, które potrzebuje dobrej energii. Warto też pamiętać, że lustrzane motywy optycznie powiększają pokoje i sprawiają, że nabierają one jasności.

lustro słońce do salonu

Lustro słońce ma długą historię

Pierwsze lustra z ramą przypominającą promienie słoneczne zaczęły pojawiać się we Francji podczas panowania Ludwika XIV, który sam określał się mianem Króla Słońce. Uwielbiał otaczać się bogato zdobionymi przedmiotami ze słonecznym motywem. Produkowane wówczas lustra miały złotą ramę i lekko antyczny wygląd. Swym kształtem miały również nawiązywać do sakralnych dekoracji.

Po raz kolejny moda na lustra w kształcie słońca wróciła w Stanach Zjednoczonych w latach pięćdziesiątych ubiegłego stulecia. Był to czas, kiedy królował kolorowy styl retro i właśnie takie były popularne „sunbusrt”. Ich ramy wykonywano z drewna i tworzyw sztucznych i barwiono na wszystkie kolory tęczy. Dziś w wielu stylach aranżacyjnych można zaobserwować prawdziwy renesans promienistych dodatków. Wśród nich lustro słońce święci prawdziwe triumfy.

lustro słońce retro

Jak wybrać lustro słońce?

Lustro słońce jest tak modnym i popularnym dodatkiem, że bez trudności można znaleźć idealną propozycję do każdego wnętrza i każdego stylu aranżacyjnego. Najbardziej popularne jest lustro z bardzo dekoracyjną, złotą ramą. To piękna ozdoba ścian we wnętrzu z nutą glamour, ale równie dobrze wpisze się w loftową aranżację. Lustro słońce w drewnianej ramie, pokrytej bezbarwnym lakierem, to świetna propozycja do skandynawskich i rustykalnych wnętrz, które kochają połączenie prostego designu z funkcjonalnością. Miłośnicy kolorowych aranżacji w duchu retro również bez trudu znajdą idealne lustro słońce. Wielu producentów ma w swojej ofercie zwierciadła w barwnych, promienistych ramach. Takie lustro również można powiesić w pokoju małej księżniczki.

lustro słońce glamour

Słoneczne inspiracje

Okazałe lustro słońce z długimi promieniami może stać się piękną ozdobą minimalistycznego salonu. Wówczas będzie przyciągało wzrok gości i cieszyło swoim modnym designem. Takie samo lustro będzie również dobrze wyglądało nad łóżkiem. Dodatkowo wprowadzi do sypialni dobrą energię, która jest niezwykle ważna dla komfortowego snu.

lustro słońce srebrne

Porada

Słońca nigdy nie za dużo! Lustra w promienistych ramach wniosą do domu piękno i dobrą energię, dlatego przy ich wieszaniu nie trzeba się ograniczać. Dlaczego nie urządzić sobie „słonecznej ściany” i nie powiesić kilku różnych słonecznych modeli obok siebie?

lustro słońce złote

Symbol słońca

Słońce to symbol nieskończoności, siły aktywnej, wspaniałości i płodności. Według feng shui, motywy słoneczne jako symbole najwyższej siły kosmicznej oraz wszechmocy dają ciepło i radość. Wprowadzając więc do domu lustro słońce – oprócz stylowej dekoracji – uzyskamy także dobroczynną energię.