Lustro stojące

Lustro stojące

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Lustro stojące-poradnik Westwing

Coraz częściej w trendach wnętrzarskich spotyka się niecodzienne rozwiązania, które przełamują konwencje. Jednym z nich jest tworzenie galerii obrazów i ustawianie jej na podłodze. Taki trend szczególnie dobrze sprawdza się we wnętrzach minimalistycznych oraz loftach. Rozwiązanie to będzie idealne również wtedy, gdy już sama ściana wyróżnia się we wnętrzu – jak na przykład ściana z cegieł – i to ona stanowi element przyciągający wzrok. Oprócz zabawy konwencją twa moda na zabawę formą. Teraz już nie tylko galeria obrazów czy zdjęć może być elementem wystroju. Lustra – które traktowane są jako standardowe wyposażenie domu – mogą także odgrywać rolę dekoracyjną. Dlatego też pojawiają się lustra dekoracyjne z popękaną taflą czy też takie, w których znajdziemy praktyczny schowek. Współczesne lustra nie muszą też wisieć – mogą być stojące. Jak wkomponować je we wnętrze?

Lustro w złotej ramie stojące w pokoju w stylu boho

Zabawy z odbiciem

Elegancja wnętrz jest równie ważna, jak ich funkcjonalność. Odpowiednio dobrane dekoracje odzwierciedlają charakter domowników i oddają ich upodobania. Ten, kto chce się wyróżniać, stosuje niecodzienne rozwiązania i bawi się konwencją. Jedną z nich jest umieszczanie luster w małych pomieszczeniach, aby optycznie je powiększyć. Nowoczesny design wymaga odstępstw od tradycji. We wnętrzach o nowoczesnym i minimalistycznym wystroju lustra często się nie wiesza, lecz ustawia na podłodze. W ten sposób uwaga skupia się na nim, jako na elemencie dekoracyjnym. Dla uzyskania wrażenia trójwymiarowości, można ustawić naprzeciw siebie kilka luster, dzięki czemu powstanie efekt głębi i nieskończoności.

Lustro w zdobionej, pozłacanej ramie stojące na podłodze w pokoju

Lustro stojące w sypialni

W wielu domach sypialnia pełni również funkcję garderoby, gdyż znajduje się w niej szafa z ubraniami. Jako dodatkowe wyposażenie w sypialni powinno znaleźć się duże lustro stojące, w którym będzie można przejrzeć się w całości i stworzyć odpowiednią na daną okazję stylizację. Najlepiej ustawić lustro przy ścianie, na której znajduje się okno, gdyż wtedy naturalne światło równomiernie oświetli sylwetkę. W zależności od stylu, w jakim urządzona jest sypialnia, lustro stojące może być zamontowane na podstawie lub opierać się samodzielnie o ścianę. Dekoracyjna rama dopełni całości: srebrna będzie odpowiednia dla stylu glamour, złota – dla wystroju pałacowego, a jej brak – dla stylu minimalistycznego.

Aranżacja pokoju dziecięcego

Małe dzieci są bardzo ciekawskie. Przez pierwsze dwa lata życia nieustannie spotykają nowe dla siebie rzeczy. Jedną z nich jest ich własne odbicie w lustrze. Są zafascynowane tym, że dziecko będące naprzeciwko niego robi to samo. Zabawy przed lustrem należą do ulubionych zajęć dzieci w każdym wieku. Gdy dorastają, również chętnie przed nim występują. Szczególnie dotyczy to nastolatek, które przed dużym lustrem przymierzają ubrania lub tańczą. Dlatego warto zakupić do ich pokoju lustro stojące. Musi być ono lekkie i stabilne, aby nie przewróciło się i nie zrobiło dziecku krzywdy. Najlepsze będzie takie na nóżkach, którego kąt nachylenia można regulować. Pamiętając o bezpieczeństwie, warto wybierać dla najmłodszych lustra w plastikowych ramach.

Wybór pięknego lustra stojącego może w znaczący sposób podnieść atrakcyjność pokoju. Lustro stojące jest jak zaproszenie do zabawy: może stanowić centralny punkt pomieszczenia, wokół którego warto zbudować całą “otoczkę”. W pobliżu lustra pięknie zaprezentują się zdjęcia w podobnych ramach, a nawet…same ramy!