Lustro w złotej ramie

Lustro w złotej ramie

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Lustro w złotej ramie-poradnik Westwing

Ludwik XIV kochał zwierciadła w kunsztownych złotych ramach i był bardzo niezadowolony, gdy w jego czasach produkcję luster zdominowali Wenecjanie. Postanowił położyć temu kres. Uciekł się do fortelu – namówił weneckich szklarzy, by przenieśli się do Francji i nauczyli francuskich rzemieślników sztuki tworzenia luster doskonałych. Lustra w złotych ramach stały się wyznacznikiem stylu i obowiązkowym elementem dekoracji wnętrz w pałacach barokowych. Ten trend utrzymywał się przez stulecia, przetrwał we wzornictwie aż do naszych czasów.

Podłużne lustro w złotej ramie wiszące poziomo nad wezgłowiem małżeńskiego łoża we wnętrzu urządzonym w stylu art deco? Może złoty lustrzany owal w minimalistycznej sypialni tonącej w odcieniach szarości? Królewskie połączenie złota i purpury? Złote lustro na tle betonowej ściany w nowoczesnej łazience? Lustro w złotej ramie jest nie tylko funkcjonalnym, ale i ozdobnym elementem wyposażenia wnętrz. Można nim udekorować dom w starym stylu, jak i wykorzystać jako staroświecki element przełamujący konwencję ultranowoczesnego designu.

lustro w złotej ramie dekoracyjne

Lustro w złotej ramie

Elegancja, luksus i dobry smak mogą zapanować w każdym wnętrzu. Szczypta złota dozowana z umiarem da efekt ekskluzywności i wysublimowania. Ale złoto, wszak królewski to kolor, lubi dominować i aby nie przytłaczało swym przepychem, należy stosować je z umiarem. Chyba, że… planuje się urządzenie klasycyzującego złotego saloniku, w którym złote ściany meble i dodatki będą niepodzielnym hegemonem.

Lustro w złotej ramie może równie dobrze wystąpić w roli subtelnego dodatku, jak i mocnego akcentu. Złoto doskonale współgra z właściwie wszystkimi kolorami: bielą, czernią, czerwienią, zielenią czy fioletem. Złota rama będzie bohaterką wnętrza, jeśli wystąpi na tle ciemnych jednolitych ścian. Równie znakomity efekt da na tle czarno-białej mozaiki. Idealnie wkomponuje się w wystrój pełen przepychu, a w ascetycznym wnętrzu będzie doskonałą złotą dominantą.

Lustro w złotej ramie można zawiesić we wszystkich rodzajach wnętrza. W eleganckim salonie, jak i pokoju młodzieżowym. W przestronnym holu, czy też łazience. W przedpokoju lub pokoju gościnnym nad komodą. Odpowiednio dobrane doda charakteru każdemu wnętrzu.

lustro w złotej ramie okrągłe

Złoty wehikuł czasu

Stylowe lustro w ozdobnej ramie pomalowanej na kolor starego złota stworzy wnętrze naznaczone duchem upływającego czasu. Zwolennicy i zwolenniczki gustu minionych epok zasmakują w zmatowionym złocie, złotej ochrze i postarzającej patynie. Takie lustro w otoczeniu rodzinnych pamiątek i fotografii przeniesie do minionych czasów, poprzednich epok.

lustro w złotej ramie prostokątne

Barokowe inspiracje

Lustro w złotej ramie doskonale odnajdzie się wśród ciężkim lamp i kanap, pysznych zasłon i bogato dekorowanych ornamentów. Stanie się elementem dekoracyjnym przywołującym ducha baroku, epoki kochającej przepych i blask. Tutaj lustro w złotej ramie będzie doskonałym towarzyszem stylizowanych mebli i znakomicie zaprezentuje się wśród wyszukanych bibelotów.