DIY: Kokosowo-rumowe lody

Lody, lody dla ochłody! Gdy za oknem żar się leje z nieba, zimna lemoniada może nie wystarczyć. Lepiej sięgnąć po pyszne lody! My proponujemy słodki deser z dodatkiem czegoś mocniejszego… Oto prosty przepis na lody kokosowo-rumowe, które bez trudu przygotujesz we własnej kuchni. Czas na porządne orzeźwienie z karaibską nutą!

szybkl przepis na letni deser
proste przepisy na lato

Do dzieła! Oto, czego będziesz potrzebować:

Przepis na lody kokosowo-rumowe

Krok 1

Włóż wszystkie składniki do miski i dokładnie wymieszaj. Tak, wiemy, że trudno oprzeć się pokusie dodania kilku kropel rumu więcej… Ale uwaga! Zbyt duża ilość alkoholu spowoduje, że lody nie zamarzną.

pyszne lody z rumem
lody kokosowo-rumowe

Krok 2

Przelej masę do foremek. Nie napełniaj ich w całości. U góry zostaw 0,5 do 1 cm wolnego miejsca. Zamrożona masa będzie miała większą objętość.

lody z rumem

Krok 3

Najlepiej zostaw foremki na całą noc w zamrażarce. Kiedy lody będą gotowe, włóż je do miski napełnionej kostkami lodu i podaj na stół. Dla wzmocnienia smaku przed zjedzeniem można je dodatkowo zamoczyć w rumie. A może coś dla miłośników czekolady? Do przygotowania polewy najlepiej wykorzystać ciemną czekoladę. Gorzkawy smak zrównoważy słodycz kokosa.

lody na patyku z rumem
lody na patyku DIY

Zdjęcia i materiały video: Westwing

Agnieszka Adamczyk

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline