5 aranżacyjnych faux pas i jak ich uniknąć

Nie martw się, każdemu zdarza się popełnić aranżacyjną gafę. Ale jeśli chcesz, żeby Twoje mieszkanie zawsze prezentowało się nienagannie, zwróć uwagę na kilka szczegółów.

wpadki w aranżacji wnętrz

Złe oświetlenie

Zawsze będziemy to powtarzać: w aranżacji wnętrz odpowiednie oświetlenie to klucz do sukcesu. Każde pomieszczenie potrzebuje innego światła, ale są pewne uniwersalne zasady, które sprawdzają się wszędzie. Lampy powinny znaleźć się nie tylko na suficie. Światło boczne jest bardzo ważne, zarówno w salonie, jadalni i sypialni. Zadbaj zwłaszcza o lampy podłogowe i stołowe z dużymi żarówkami, które dodają wnętrzu przytulności. W końcu kto chciałby, żeby jego mieszkanie było oświetlone jak gabinet dentystyczny?

Zły rozmiar dywanów

Spod kanapy wystaje kawałek dywanu? Źle! W jadalni tylko stół mieści się na dywanie, a krzesła stoją na podłodze? Źle! Dywany i chodniki zawsze wybiera się zgodnie z tę samą zasadą. Powinny mieścić się na nich wszystkie meble, które należą do danej strefy. Dzięki temu aranżacja wygląda na dobrze przemyślaną i spójną.

Nadmiar dekoracji

Z wypraw na zakupy przynosisz coraz to nowe akcesoria, które powoli przestają mieścić się na półkach i, co ważniejsze, do siebie pasować? Nasza rada jest prosta. Zrezygnuj z setek różnych drobiazgów i skup się na kilku rzeczach, które naprawdę lubisz. Czy to ten wazon, który tak trudno było upolować w promocji? Niech stanie w jakimś szczególnym miejscu, najlepiej osobno, bez wianuszka innych, zbędnych dekoracji. Od czasu do czasu pomaga też generalna zmiana aranżacji. Na przemian chowaj i eksponuj różne akcesoria, aby uniknąć nudy.

Kable na wierzchu

Kabel od telefonu, routera, ładowarki… Trudno o mniej romantyczne i bardziej podatne na gromadzenie kurzu akcesoria. Ze względów praktycznych i estetycznych postaraj się ukryć je w koszykach i pojemnikach. Inaczej pokój zawsze będzie wyglądał jakby panował w nim bałagan.

Ze sztuką na bakier

Sztuka to temat rzeka, a to, jakie obrazy wiszą w domu zależy od indywidualnych preferencji właścicieli. Warto jednak pamiętać o ich prawidłowej ekspozycji. Postaraj się umieszczać obrazy na wysokości wzroku i sprawdź, jak wyglądają, kiedy usiądziesz naprzeciwko nich. Nie chcesz mieć wrażenia, że właśnie siedzisz w pierwszym rzędzie w kinie!

Zdjęcia: Living4media

Agnieszka Adamczyk

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline