50 twarzy jadeitu

W tym sezonie wnętrzarski świat zakochał się w połyskliwych tonach jadeitu i jego nieustannie zmieniających się odcieniach. Jadeit pomoże Ci stworzyć bez wysiłku świeżą, harmonijną i elegancką aranżację – niezależnie od stylu. Oto kilka wskazówek, jak wykorzystać wszechstronny jadeit w dekoracji domu.

westwing-jadeit-intro

Jadeit jest kamieniem półszlachetnym, który składa się z kilku minerałów o różnych odcieniach. Zieleń jadeitu może być czasem delikatna jak kolor pistacji, czasem turkusowa, a czasem szmaragdowa. Wybierz swój ulubiony odcień jadeitu!

Harmonia kolorów

Neutralne odcienie, ciemne barwy i kolory Ziemi doskonale współgrają z zielenią jadeitu. Radzimy połączyć jadeit ze spalonymi tonami – terrakotą, rdzawą czerwienią i koralem – lub rozjaśnić go złotem lub żółcienią. Warto także pamiętać o kolorach uzupełniających, czyli wszystkich odcieniach niebieskiego. Zieleń dodaje energii, a błękit uspokaja – a więc równowaga zapewniona!

westwing-jadeit-kolory

Minimalistyczny szyk

Jadeit sprawdzi się także na tle śnieżnobiałych ścian, zwłaszcza w minimalistycznym, prostym wnętrzu. Naturalne materiały, zwłaszcza drewno, podkreślą urodę pojedynczych mebli w kolorze jadeitu.

westwing-jadeit-boho

Współczesny glamour

Aby stworzyć szykowne, spersonalizowane wnętrze w stylu glamour, wybierz te odcienie jadeitu, które przywodzą na myśl kamienie szlachetne. Energetyczny szmaragd doda wnętrzom blasku i elegancji, zwłaszcza w połączeniu ze złotymi, miedzianymi i mosiężnymi dodatkami. Jeśli jadeit w dużych ilościach wcale Cię nie przeraża – pomaluj na ten kolor całą ścianę i wybierz meble w odcieniach miodowego drewna.

westwing-jadeit-glamour

Zieleń morska do łazienki

Ściany w kolorze morza, opalizujące meble lub szmaragdowe płytki dodadzą życia każdej kuchni i każdej łazience. Kolorowe i radosne odcienie jadeitu będą doskonale wyglądać w towarzystwie mosiądzu i naturalnej zieleni.

westwing-jadeit-lazienka

Tropiki

Ciemne drewno, miedziane i złote dodatki oraz tropikalne desenie to prosty sposób, by stworzyć w domu tropikalną krainę. Kilka akcentów w głębokich odcieniach jadeitu sprawi, że tropikalna aranżacja stanie się dodatkowo bardzo tajemnicza. Świeże i delikatne odcienie jadeitu to hymn dla nieskażonej natury, lasów i tafli czystych jezior, więc doskonale sprawdzą się wśród mebli w rustykalnym stylu z naturalnych, jasnych materiałów.

westwing-jadeit-tropiki
westwing-jadeit-rustykalny

Zdjęcia:  Living4media, Shutterstock, Fotolia, The Interior Archive

Kamila Goworek

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline