9 pomysłów na wnętrza boho

Kochasz podróżować, marzyć, cenisz lekkość i artyzm życia? Zakochaj się w stylu boho! Daj się uwieść feerii barw, wzorom, kolorom i dodatkom w stylu hippie chic! Westwing przedstawia 9 pomysłów na wnętrza w stylu boho.

westwing-boho-style

Wokół boho

Nazwa stylu boho lub bohemian nie jest przypadkowa – pochodzi od francuskiego la bohème, co dosłownie oznacza „cyganeria”. W XIX wieku do cyganerii należeli głównie poeci, malarze, rzeźbiarze i muzycy, zwłaszcza indywidualiści i buntownicy. Dziś potrzeba wyrażenia siebie przybrała nową postać: styl boho ubierze Twoje „ja” w niepowtarzalną, wnętrzarską formę. Na co czekać? Uwolnij swoją kreatywność i odmień swój dom!

westwing-boho-styl (4)

Po pierwsze…

Pierwsza zasada stylu boho to… brak zasad! Łącz, mieszaj, zestawiaj, baw się. Nowe, nawet pozornie niepasujące do siebie wzory i kolory, nadadzą wnętrzu zupełnie inny charakter.

westwing-boho-styl (2)

Po drugie…

W wnętrzu w stylu boho liczysz się Ty: Twoja osobowość, Twoje pasje i doświadczenia. Otocz się pamiątkami z podróży, przedmiotami, które zbierasz od lat. Zaprezentuj obrazy, ceramikę, tkaniny i dywany, które wiele dla Ciebie znaczą lub wpływają na emocje. Tak właśnie zdefiniujesz swój niepowtarzalny styl!

Po trzecie…

Wybieraj miękkie sofy, okrągłe podnóżki, skórę, aksamit, rozgrzewające kolory, które będą pięknie kontrastować z białymi ścianami. Odważ się na turkusowe i pomarańczowe dodatki.

westwing-boho-styl-kredens

Po czwarte…

Kuchnia w stylu boho będzie ekscentryczna, ekstrawagancka, ale jednocześnie bardzo przytulna i wygodna. Prawdziwy must-have to duży drewniany stół. Pamiętaj, że boho kocha ekologiczne materiały!

Po piąte…

Spraw sobie ogród w domu! Rośliny, kwiaty, zioła, wiszące donice, naścienne ogrody: otocz się zielenią!

westwing-bohemian-styl-4

Po szóste…

Urządzając sypialnię w klimacie boho, można puścić wodze fantazji. Tu nie obowiązują żadne ograniczenia. Niech Twoje łóżko przypomina łoże z Baśni z tysiąca i jednej nocy. Aby było romantycznie, wybierz łóżko z baldachimem lub otoczone zwiewnymi zasłonami. Do tego wzorzyste tkaniny i patchwork.

Po siódme…

Papierowe, kolorowe lampiony pomogą odmienić balkony, loggie i tarasy. Zrelaksuj się, naładuj baterie, odśwież zasoby pozytywnej energii w delikatnym, czarującym świetle.

westwing-bohemian-styl

Po ósme…

Hamak, meble z rattanu lub wikliny sprawią, że wnętrze w stylu boho będzie wyglądało nowocześnie i bardzo dekoracyjnie.

I po dziewiąte…

Styl boho to także świece! Ustaw je w przezroczystych lub kolorowych osłonkach, udekoruj stół, wannę, łóżko i ciesz się przytulną atmosferą.

westwing-bohemian-styl (3)

Zdjęcia: Westwing & Living4Media

Kamila Goworek

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline