5 powodów, by ulec czarowi aksamitu

Wcześniej nieco przykurzony, staromodny i zużyty – moda vintage przywróciła aksamit do łask. Nie czekaj dłużej! Dajemy Ci pięć powodów, by ulec słodyczy i czarowi tego szlachetnego i luksusowego materiału!

Westwing-velvet

Bo jest ciepły! Miękki i jedwabisty aksamit zapewni Ci ciepło. Niezależnie od tego, czy wybierzesz gruby koc na kanapę, zmysłową kapę na łóżko, etniczne pokrowce na poduchy czy miękki dywan, delikatny dotyk aksamitu sprawi, że atmosfera w Twoim domu stanie się intymna i przytulna.

westwing-velvet-1

Bo jest wszechstronny! Szlachetny aksamit potrafi zamienić najprostszy dodatek lub mebel w wyjątkową ozdobę. Szykowny, ale jednocześnie bardzo konkretny doskonale sprawdzi się w otoczeniu glamour i wzmocni urodę nowoczesnego wnętrza bez przekraczania stylistycznych granic.

westwing-velvet-2

Bo jest trendy! Aksamit powraca w wielkim stylu! Podbił wybiegi haute couture i szafy zwykłych zjadaczek chleba. Jeśli legendarny aksamitny damski garnitur od Gucciego nie jest dla Ciebie, z pewnością uda Ci się wybrać coś aksamitnego z wielu kolorów, wzorów i fasonów.

westwing-aksamitnie-3

Bo jest vintage! Aksamit to idealny materiał dla fanów vintage, kolejnego ważnego trendu we wnętrzarstwie. W tym sezonie łączymy nowe ze starym: wśród nowoczesnych mebli znajdą się fotele w starym stylu pokryte… oczywiście aksamitem!

westwing-velvet-4

Bo jest łatwy w utrzymaniu! Choć wydawałoby się, że delikatny aksamit sprawia problemy, tak naprawdę jest łatwy w utrzymaniu. Wystarczy regularnie odkurzać go lub czyścić wilgotną szmatką, by usunąć wszelki brud. Raz w roku warto użyć specjalnego szamponu do aksamitu lub talku. Wystarczy zastosować specyfik na meblu, zaczekać, aż w nocy zadziała, a rano starannie wszystko odkurzyć.

westwing-aksamitnie-5

Zdjęcia: Westwing & Living4Media

Kamila Goworek

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline