Skandynawskie wnętrze z arabskimi dodatkami

Skandynawskie wnętrza – kto może im się oprzeć? Co ciekawsze, kiedy ma się taką stonowaną, spokojną bazę w wersji scandi, można zdecydować się na efekty specjalne. Zobacz, w jaki sposób skandynawski look można dopełnić arabskimi dodatkami! Przedstawiamy 8 inspiracji.

#1 Poduszki

Najprostszym sposobem na dodanie arabskich akcentów do skandynawskiego wnętrza są poduchy. Wzory i kolory z pewnością będą wyróżniały się na tle szarej sofy. Kolorowe poduszki można także rozłożyć na łóżku przykrytym białą kapą. Pięknie i dekoracyjnie.

westwing-arabskie-dodatki-4

#2 Taca

Metalowa, zdobiona taca to niezbędny element w orientalnych wnętrzach. Wybierz srebrną, a następnie udekoruj świeczkami lub kwiatami.

#3 Frywolne frędzle

Narzuty i zasłony z frędzlami to subtelny sposób na wprowadzenie arabskich akcentów do wnętrza. Ułóż złożony koc z frędzlami na brzegu sofy, dodaj kilka poduszek i gotowe!

westwing-arabskie-dodatki-3

#4 Chodniki i dywany

Podłogi białe i te zrobione z jasnego drewna doskonale wyglądają w towarzystwie orientalnych dywanów. Wybierz model o głębokiej, czerwonej barwie, która będzie kontrastowała z jasną barwą podłogi.

westwing-arabskie-dodatki-1

#5 Parawan

Od sypialni po salon – jeśli marzą Ci się arabskie akcenty w skandynawskim wnętrzu, schowaj się za parawanem. Tuż obok parawanu ustaw lampę, dzięki czemu skandynawskie wnętrze stanie się jeszcze bardziej przytulne.

# 6 Kafelki

Stylowe kafelki to strzał w dziesiątkę. Dodaj kuchni lub łazience nieco arabskiego czaru. Daj się ponieść fantazji i wybierz kafelki oraz mozaiki w ciekawe wzory.

westwing-arabskie-dodatki-2

#7 Światło świec

Czego nie może zabraknąć w arabskim wnętrzu? Oczywiście świeczników! Ustaw świeczniki na stolikach nocnych w sypialni i na komodzie w salonie. W ogrodzie, dla dodatkowego efektu, możesz zawiesić kilka metalowych latarenek.

#8 Ozdobne detale

Tace, świeczniki, poduchy i parawany to jeszcze nie wszystko! Aby osiągnąć perfekcyjną mieszankę stylu skandynawskiego z arabskimi dodatkami, możesz także zdecydować się na zdobione szkatułki na biżuterię, wazy i dekoracyjne ramy.

#9 Stylistyczny wykrzyknik

Chcesz, aby arabski styl był jedynie zasygnalizowany w Twoim skandynawskim wnętrzu? Wybierz jeden, ale bardzo charakterystyczny przedmiot w tym stylu!

Kamila Goworek

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline