Drewniane inspiracje: aranżacja domu na wsi

Marzy Ci się aranżacja domu na wsi? Zobacz, jak poradził sobie z tym zadaniem holenderski architekt Joep van Os! Pomysłowe połączenie elementów z drewna, stali i betonu pozwoliło mu uzyskać olśniewający efekt. Oto industrialna willa z prawdziwego zdarzenia!

aranżacja domu na wsi


Właściciele domu od początku pokochali duży, ceglany budynek, który przywodzi na myśl stare zabudowania gospodarskie. Powiedzieli architektowi, że zależy im na zachowaniu unikatowego charakteru konstrukcji i określonej liczbie pokoi, ale poza tym ma wolną rękę. Aranżacja domu na wsi zaplanowana przez Joepa miała przede wszystkim zaskakiwać.

salon w stylu industrialnym

W projekcie widoczna jest prostota i zamiłowanie do otwartych przestrzeni — cechy typowe dla stylu Joepa. Pierwotnie budynek pełnił funkcję obory i składziku. W jednej z jego części znajdowała się też mała przestrzeń mieszkalna z kuchnią, dużym kominkiem i kilkoma miejscami do spania zlokalizowanymi w niszach. Drewniane prycze zostały przerobione na pojemne szafy.

kuchnia w stylu industrialnym

Joep postanowił zachować oryginalne belki sufitowe. Budynek prezentował się imponująco, ale niezbędne były drobne poprawki. „Szukałem sposobu na dopełnienie kompozycji, w której dominującą rolę pełnił drewniany strop, ceglane ściany i wysoki sufit, ale nie chciałem sztucznie dzielić przestrzeni. W końcu zdecydowałem się na umieszczenie na środku prostokątnej konstrukcji o białych ścianach. Dzięki temu udało się zachować otwarte wnętrze” — mówi Joep.

industrialne lampy kuchenne

Otoczenie domu jest wyjątkowo urokliwe, ale wcześniej można było je podziwiać wyłącznie z zewnątrz. W oborze znajdowało się tylko kilka małych okienek. Stylowa aranżacja domu na wsi wymagała zatem wykucia dodatkowych otworów na szklane okna i drzwi. Teraz do domu wpada dużo naturalnego światła, a jego właściciele mogą podziwiać wiejski krajobraz, relaksując się w salonie.

nowoczesny dom na wsi

Kuchnia powstała zupełnie od nowa. Właścicielom zależało, żeby była przytulna i solidna. Pomiędzy kuchnią a szafami Joe ukrył schody. „Klatka schodowa to fajny element aranżacji, ale kuchnia jest zdecydowanie ważniejsza. Zależało mi, żeby schody wtapiały się w białe ściany. To dlatego są nieco schowane”.

industrialny salon z kuchnią


Podłoga powstała na bazie pierwotnej betonowej posadzki. Surowe wykończenie nadaje mieszkaniu bardziej nowoczesny wygląd i ciekawie kontrastuje z drewnianymi belkami. Meble właściciele wybrali sami. Wszystkie sprzęty idealnie pasują do kolorystyki wnętrza.

łazienka w domu na wsi

Na poddaszu znajduje się sypialnia i otwarta łazienka. Wzrok przyciąga wolnostojąca wanna i kominek. Część kąpielowa została usytuowana na niskim podeście, pod którym schowano wszystkie rury i kable. Podwyższenie służy też jako element urozmaicający aranżację. „Drewniane panele na całej powierzchni podłogi wyglądałyby nieco nudno. Ciekawiej, kiedy uzupełniają ją ułożone na wyższym poziomie płytki”.

Kiedy Joep ukończył projekt, odezwało się do niego wiele osób z propozycjami zleceń. Jeśli przygotowana przez niego aranżacja domu na wsi, zrobiła wrażenie również na Tobie, zajrzyj na stronę https://www.joepvanos.nl/ . Znajdziesz tam wiele ciekawych zdjęć i informacji o nowych projektach Joepa.

Zdjęcia: Joep van Os

Agnieszka Adamczyk

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline