Arizona Dream

westwing-arizona-dream-intro

Spalona słońcem ziemia, czerwonawe skały, piaszczyste ścieżki rozsiane pomiędzy okazałymi karnegiami i wysuszonymi krzewami – taka jest Arizona! Tutaj króluje dzika, niebezpieczna natura. Westwing zabiera Cię w podróż w stylu Arizona Dream magicznym szlakiem amerykańskich pionierów i plemion indiańskich. Pokażemy, jak wprowadzić do domu unikalny amerykański folklor.

Naturalny klimat związany z dziką naturą to połączenie surowego drewna, rustykalnego rzemiosła oraz indiańskich symboli barwionych naturalnymi pigmentami.

Dziko i wolno

westwing-arizona-dream-1

Dla rdzennych Amerykanów natura była religią, więc to ona wyznaczała rytm życia… oraz styl. Poddaj się jej czarowi! Postaw na wszechobecne drewno: podłogi z desek, belki zdobiące ściany, krzesło farmerskie stojące na ganku lub drewniany fotel bujany w salonie. Jeśli zależy Ci na bardziej współczesnej aranżacji, ściany mogą być białe lub betonowe. W takim wnętrzu nie może zabraknąć dużego, skórzanego fotela i skór zwierzęcych, głównie krowich, zdobiących podłogi.

Turkus, koral i biel

Turkus miał szczególne znaczenie dla plemion znad Rio Grande. Rdzenni mieszkańcy tego regionu uważali, że błękitna domieszka w turkusowym kolorze symbolizuje niebo, „ducha Ojca”, a zielona – Matkę Ziemię. Powitaj ten odcień w wnętrzu w stylu Arizony – możesz pomalować na turkusowo całą ścianę lub dodać kilka turkusowych akcentów. Zainspiruj się biżuterią rdzennych Amerykanów i połącz turkus z koralem, bielą, czernią i piaskowymi beżami.

westwing-arizona-dream-2

Etniczne i rustykalne tkaniny

Wybór odpowiednich tkanin ma ogromne znaczenie dla aranżacji w stylu Arizona Dream. Jeśli w Twoich żyłach płynie kowbojska krew, wybierz kraciaste materiały, poszewki na poduszki uszyte z worków po mące, pasiaste wełniane koce i patchworkowe kołdry. Aby osiągnąć jeszcze bardziej rdzenny efekt, zaopatrz się w prawdziwy koc Pendleton, indiańskie chodniki i materiały zdobione geometrycznymi wzorami lub deseniami w stylu serape.

westwing-arizona-dream-3
westwing-arizona-dream-4

Dodatki

Urządzając wnętrza inspirowane Dzikim Zachodem, pamiętaj o kilku kluczowych dodatkach.

  • Zawieś na ścianie kilka kowbojskich kapeluszy, a pomiędzy nimi – stare, dobre Stetsony i ozdoby z piór charakterystyczne dla Nawahów.
  • Biżuteria plemion Huron i Zuni to prawdziwe dzieła sztuki, fantastyczna mieszanka kolorów i symboli. Odkryj ich dekoracyjną i magiczną moc!
westwing-arizona-dream-5
  • Oparta o ścianę gitara zapowiada wieczór przy ognisku pod gwieździstym niebem wśród dźwięków muzyki country.
  • Podążaj za trendami i koniecznie spraw sobie łapacz snów. Aranżacja będzie jeszcze bardziej autentyczna, jeśli wykonasz go samodzielnie!
westwing-arizona-dream-6
  • Kaktusy są znowu modne ! I doskonale nadają się do wnętrz w stylu Arizona Dream. Żywe rośliny możesz także zastąpić wazonem o kształcie karnegii lub retro-obrazkiem przedstawiającym kaktusy.
westwing-arizona-dream-7

Zdjęcia: Living4Media/ Getty Images

Kamila Goworek

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline