Berlin dla miłośników mody: concept stores, które musisz odwiedzić!

Tętniący życiem Berlin to jedno z najciekawszych i najbardziej ekscytujących miast w Europie. Dynamiczne, kosmopolityczne – tu zawsze coś się dzieje! Także w sferze zakupów. Odkryj z nami najlepsze concept stores w stolicy Niemiec! Oto nasza top-piątka!

Westwing-Concept-Stores-Berlin-TheStore

1. Kauf Dich Glücklich

„Obkup się w szczęście” – tak brzmi hasło jednego z najpopularniejszych berlińskich concept stores. Sklep składa się z czterech podsklepów w czterech różnych miejscach: Kauf Dich Glücklich Mode (dla miłośników mody), Kauf Dich Glücklich Café & Mode (dla wielbicieli kawy i mody), Kauf Dich Glücklich Café & Mehr (kawa i wiele więcej) i Kauf Dich Glücklich Outlet, (czyli taniej, ale wciąż bardzo stylowo).

W sklepach znajdziemy duży wybór modnych ubrań dla pan i panów, dodatków do domu, naturalnych kosmetyków, biżuterii scenicznej i wiele więcej. Obok mniejszych i tych bardziej znanych marek znajdziemy także własną kolekcję sklepu „Kauf Dich Glücklich”.

Mode: Rosenthaler Straße 17 — Café & Mode: Kastanienallee 54 — Café & Mehr: Oderberger Straße 44 — Outlet: Gerichtstraße 23, www.kaufdichgluecklich-shop.de
Concept-Stores-Berlin-Voo-Store-front

2. Voo Store

Voo Store Berlin znajduje się na terenie dawnego sklepu ślusarskiego w berlińskiej dzielnicy Kreuzberg. To raj dla miłośników mody, sztuki i designu. Na 300 metrach kwadratowych można znaleźć wyjątkowe ubrania, trampki, okulary słoneczne, torby, biżuterię, zegarki i dekoracje do domu. Wśród wielu marek można zobaczyć tu Acne, Stine Goya, Donʼt Shoot The Messengers, Wood Wood i Vintage Designs.

Concept-Stores-Berlin-Voo-Store
Concept-Stores-Berlin-Hotel-Ultra-Reception
Oranienstraße 24, 10999 Berlin, www.vooberlin.com

3. Hotel Ultra

Hotel Ultra to nie hotel. Nie można zarezerwować tu pokoju ani spędzić nocy. Tutaj gośćmi są produkty designerów z całego świata: nie tylko tych o wypracowanej przez lata reputacji, ale także tych świeżych i nowych. Hotel Ultra to hotel dla mebli, dodatków wnętrzarskich oraz produktów z gamy lifestyle takich marek jak SoonSalon, Wood’d i Kartell.

Concept-Stores-Berlin-Hotel-Ultra
Torstrasse 155, 10115 Berlin, www.hotelultra.de

Koncepcja dotycząca tego niezwykłego concept store jest prosta: sklep meblarski powinien oferować te same udogodnienia, co prawdziwy hotel, być tymczasowym, ale dobrze funkcjonującym i doskonale wyposażonym drugim domem.

4. The Store

Nazwa tego sklepu – „sklep” – nie mogła być bardziej oczywista, ale to nie od niej zależy popularność tego miejsca. The Store sprzedaje piękne rzeczy, które uprzyjemniają życie: designerskie ubrania, dodatki, wybrane książki, luksusowo pachnące świece. Jeśli kochasz modę, nie możesz ominąć tego sklepu: tutaj nacieszysz oczy wyrobami takich marek jak The Row, Proenza Schouler, Balenciaga i Ann Demeulemeester.

Westwing-Concept-Stores-Berlin-TheStore-table
Torstrasse 1, 10119 Berlin, www.thestoreberlin.de

Jeśli zmęczą Cię zakupy, możesz usiąść, odpocząć, zamówić kawę lub wyjąć laptopa i popracować w inspirującym otoczeniu. The Store należy do sławnego Club Soho House i poza sklepem znajdziemy tu także salon piękności, salon fryzjerski, studio paznokcia, kawiarnię, bibliotekę i sklep z sokami.

Westwing-Concept-Stores-berlin-Bikini

5. Bikini Berlin

Bikini to stylowy krok naprzód: na 3 piętrach monumentalnego budynku znajduje się prawdziwa galeria handlowa. W niedużych kubikach ulokowały się marki typu Teufel, Gant Closed i Andreas Murkudis. Po udanych zakupach, warto napić się kawy w jednej z kafejek lub restauracji albo rozkoszować słońcem na tarasie Bikini Berlin!

Westwing-Concept-Stores-berlin-Bikini-front
Budapester Strasse 38-50, 10787 Berlin, www.bikiniberlin.de

Zdjęcia: Karsten Wegener Photography  (Hotel Ultra) / Voo Store / Westwing

Kamila Goworek

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline