Białe jak śnieg

?

?

Białe jak śnieg

Myślisz „zima”, widzisz biel. Biały kolor tylko z pozoru jest monotonny. Ludzie północy mają ponad sto określeń na różne odcienie bieli. Biały to także srebrzysty, przezroczysty; biały wpadający w błękit, zieleń, róż. Stół w bieli także będzie różnorodny, a przy tym delikatny i bardzo świąteczny.

Przejrzyste jak lód
Nic nie oddaje lepiej charakteru lodu niż szkło. Zwłaszcza kryształ – szlifowany, pięknie załamujący światło, rzucający refleksy. Na stole powinny się znaleźć nie tylko przejrzyste naczynia, także świeczniki, wazony, lampiony. Zwykle dekoracje w wersji szklanej wyglądają, jak stołowa biżuteria.

Lustro jak tafla wody
Zamarznięte jezioro jest jak tafla lustra odbijająca krajobraz. Ten efekt można przenieść na świąteczny stół. Lustrzany lub szklany blat zmultiplikuje naczynia, kształty. Taka kompozycja nigdy nie jest statyczna, z każdym ruchem zmienia się, faluje.

Błyszczące jak szadź
Co było inspiracja dla choinkowych bombek? Zmrożone owoce, które pozostały na gałęziach. Obsypane śniegiem, pokryte szronem wyglądają jak błyszczące korale. Na choinkach srebrne bombki, oprószone brokatem, skrzą się w świetle świec.

Wzorzyste jak szron
Nikt i nic nie maluje tak pięknych rysunków na szkle, jak zima. Delikatne liście i finezyjne kwiaty. Podobny efekt można osiągnąć w domu zestawiając błyszczące i matowe powierzchnie. Pierwsze odbijają, drugie pochłaniają światło. W ten sposób można tworzyć wzory. Białe na białym.

Delikatne jak płatki śniegu
Śnieżynki ażurowe i delikatne jak mgiełka – koronkowa robota natury. W świątecznym domu – koronki, ażury, szydełkowe serwetki. Nie ma dwóch takich samych płatków śniegu, nie ma dwóch takich samych stołów, nakrytych w bieli. Każde święta będą inne.

Zdjecia: Radek Wojnar, www.radekwojnar.pl, shutterstock

Marta Suchodolska

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz