Casa Cor 2016: przegląd trendów

Casa Cor to największe wydarzenie wnętrzarskie Ameryki Łacińskiej. Co roku prezentowane są tutaj aranżacje przygotowane przez znamienitych projektantów i specjalistów branży, które doskonale ilustrują najważniejsze trendy wnętrzarskie i architektoniczne.

W tym roku w brazylijskim São Paulo odbyła się już 30 edycja targów Casa Cor. Przedstawiamy najważniejsze trendy.

Betonowa dżungla

Wykorzystanie takich materiałów jak beton jest ostatnio bardzo modnym sposobem na wprowadzenie stylu nowoczesnych miast do najbardziej intymnej sfery wnętrzarstwa. Naturalne drewno łagodzi surową strukturę betonu dodając delikatności i przytulności wnętrzom. Betonowe płaszczyzny pojawiają się na przykład w projektach studia TRiART Architecture. Szare ściany, dywan i sufit dają wrażenie betonowego pudełka, co równoważą dodatki w kolorach musztardy i terrakoty, zwarte, esencjonalne tkaniny oraz pomysłowe zastosowanie drewna.

westwing-casa-cor-trendy-TriArt-1

Loft zaprojektowany przez grupę Yamagata Arquitecture łączy delikatne drewniane panele, które oddzielają poszczególne przestrzenie, z nowoczesnymi betonowymi blokami spełniającymi funkcję stolików kawowych.

westwing-casa-cor-trendy-Yamagata-Arquitetura-2

Przestrzeń funkcjonalna

Wiele aranżacji prezentowanych na targach Casa Cor to przestrzenie funkcjonalne. Piękne i praktyczne miejsca mają służyć spotkaniom i wspólnemu spędzaniu czasu. Właśnie w tym duchu dyrektor stylu brazylijskiego Westwing, Alexandra Tobler, zaprojektowała przestrzeń Living for Friends, która celebruje relacje międzyludzkie.

Westwing-casa-cor-trendy-3

Utalentowana architekt Joana Requião potraktowała projekt tarasu o wdzięcznej nazwie Gourmet Terrace jako sposób na przedłużenie salonu, czyli idealne miejsce spotkań nie tylko w rodzinnym gronie. Na tarasie inspirowanym wiejskimi domami wyróżniały się takie elementy jak kominek, kamienna ściana oraz kolekcja eleganckich mebli.

westwing-casa-cor-trendy-Joana-Requião-4

Czyste płótno

Naturalna paleta kolorów może być bazą dla każdego stylu, trendu i nastroju. Jej wykorzystanie zależy od potrzeb i wyobraźni projektanta. Biel i jej pochodne, czerń, szarość i naturalne kolory drewna pojawiały się w wielu prezentowanych aranżacjach. W przestrzeni Hot Spot zaprojektowanej przez CASAdesign szarości i czernie kontrastowały z blaskiem metali i mocnymi akcentami kolorystycznymi. Uwagę przykuwały także karbonizowane drewniane panele zdobiące ściany.

westwing-casa-cor-trendy-CASAdesign-5

Z kolei projekt Dado Castello Branco zdominowały odcienie beżu, biele i szarości. Aranżacja Living and Winter Garden wykorzystywała naturalne źródła światła i wysokiej jakości materiały, co przekładało się na wrażenie spokoju i przytulności.

Westwing-casa-cor-trendy-Dado-Castello-Branco-6

Podobny styl reprezentowało Studio Jabuticaba młodego projektanta Nildo José. To pełnej świeżej energii mieszkanie łączyło funkcje użytkowe z dekoracyjnymi. Naszą uwagę przykuły zwłaszcza skrzynie z drewna klonowego, które można wykorzystać na wiele sposobów.

Westwing-casa-cor-trendy-Nildo-José-7

Zdjęcia: Westwing, CASAdesign, Dado Castello Branco, Joana Requião, Nildo José, TRiART Arquitetura, Yamagata Arquitetura

Kamila Goworek

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline