Cegła w wersji light

Kochasz ceglane ściany, ale obawiasz się, że surowy mur nie pasuje do standardowych mieszkań. Oto rozwiązanie: pobiel cegłę. W takiej wersji jest mniej wymagająca i pasuje do wielu wnętrz.

Cegła

Sterylna płaszczyzna

Największa wada ceglanej ściany? Jest chropowata a zaprawa może się kruszyć. W wersji malowanej problem znika – farba stabilizuje spoiwo i wygładza powierzchnię.

Połysk czy mat?

Zdradzimy Ci sekret stylizacji: połysk podkreśla nierówności, dlatego do malowania cegły użyj farby matowej.

Liczy się efekt

Nie wszystkie ściany muszą być wykończone cegłą. Wystarczy jedna, a nawet jej fragment. Odważnym stylistom proponujemy połączenie cegły surowej z malowaną na biało. Oryginalny efekt zapewniony!

Uniwersalnie

Malowana na biało cegła pasuje do wielu wnętrz. Sprawdzi się stylu scandi, minimalistycznym, prowansalskim i w lofcie. A jeśli poczujesz potrzebę zmian, nic nie stoi na przeszkodzie żeby ścianę otynkować.

W dobrym towarzystwie

Idealnym partnerem dla ceglanej ściany (w każdej wersji kolorystycznej) jest betonowa podłoga. Połączenie idealnie gładkiej wylewki z chrapowatym murem podkreśla industrialny charakter wnętrza.

Zainstaluj biel

Nie ukrywaj grzejników i instalacji. Są elementem tworzącym loftowy klimat. Gdy towarzyszą białej ścianie, lepiej żeby także były pomalowane na biało.

Ciemne meble

Dobierając meble postaw na ciemne kolory: czarny i brunatne odcienie drewna. Sylwetki stołu i krzeseł pięknie odetną się na białym tle.

Tekst: Marta Suchodolska
Zdjęcie: Olaf Szczepaniak/Picture Press/East News

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline