Chalet w stylu nowoczesnym

Chalet, czyli domek w stylu alpejskim, to idealne schronienie przed codziennością. Magazyn Westwing odwiedził urokliwe Alpy Szwajcarskie w poszukiwaniu zimowych wnętrzarskich inspiracji. Jak się okazało, majestatyczne górskie zbocza oprócz tradycyjnych góralskich chat kryją także domki w stylu nowoczesnym. Odkryj z nami ten wyjątkowy styl!

Westwing-chalet-w-stylu-nowoczesnym

Styl nowoczesnego domku w górach

Proste, eleganckie linie oraz oszczędność dekoracji to cechy charakterystyczne nowoczesnego chalet. Jasne drewno i przygaszone kolory dodają minimalistycznego uroku wnętrzu.  Tutaj „mniej znaczy więcej”. Podłoga z kamienia naturalnego doskonale harmonizuje z przytulną atmosferą. Natłok dekoracji zastępują starannie wybrane designerskie elementy dekoracyjne, jak na przykład czarne lampy w przemysłowym stylu.

Westwing-chalet-w-stylu-nowoczesnym

Verbier w Szwajcarii – miejsce dla miłośników stylu nowoczesnego

Jeśli szukasz miejsca, które łączy swojski rustykalizm z nowoczesnością, marzysz o tym, by wdychać świeże, górskie powietrze, odwiedź szwajcarski kurort Verbier. To kosmopolityczne miasteczko położone we francuskiej części Szwajcarii zachwyca rozsianymi po słonecznym płaskowyżu pięknymi domami z dachami z łupków. Z Verbier roztacza się fantastyczny widok na masyw Combis i Mont Blanc. Poza sezonem, od lipca do sierpnia każdego roku, do Verbier przyjeżdżają znani muzycy, by szkolić młode talenty z całego świata – to znany i lubiany Verbier Festival & Academy.

Westwing-chalet-w-stylu-nowoczesnym
Westwing-chalet-w-stylu-nowoczesnym

Rekomendacja dla miłośników stylu nowoczesnego

W historycznym centrum Chamonix leży nieduży, ale ekskluzywny hotelik: Le Faucigny. Tutaj od razu można poczuć się jak w domu. Z hotelowego tarasu roztacza się bezpośredni widok na Mont Blanc. Dwadzieścia osiem pokoi urządzono w górskim stylu: drewniane meble, belki i krzesła pomalowane na biały doskonale komponują się z nowoczesnymi szarymi, białymi i czarnymi dodatkami.

Pobyt w Le Faucigny to doskonała okazja by oddać się wielu atrakcjom zimowym: w odległości zaledwie 100 metrów znajduje się przystanek autobusowy łączący to malownicze miejsce z ośrodkami narciarskimi Les Grands Montets, Le Tour i Les Houches. W pobliżu znajdują się także kolejki narciarskie Planpraz i Aiguille du Midi. Po udanym dniu na stoku można dla relaksu zanurzyć się w jacuzzi lub zrelaksować w saunie.

Westwing-chalet-w-stylu-nowoczesnym

Must-have rodem z chalet w nowoczesnym stylu

Lampa o prostych liniach i czystym kształcie doda nowoczesnego uroku każdemu pomieszczeniu. Czerń pięknie kontrastuje z drewnem abażuru, dokładnie tak, jak we wnętrzu alpejskiego domu w stylu nowoczesnym.

Zdjęcia: Living4Media

Kamila Goworek

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline