Chalet w stylu rustykalnym

Magazyn Westwing odwiedził urokliwe Alpy Szwajcarskie w poszukiwaniu zimowych wnętrzarskich inspiracji. Zobacz, jak w prosty sposób sprawić, by Twoje mieszkanie wyglądało jak alpejski rustykalny domek.

Westwing-chalet-w-stylu-rustykalnym

Styl rustykalnego domku w górach

Styl rustykalny polega w dużej mierze na naturalnych kształtach i materiałach, dlatego też w rustykalnym domku alpejskim również znajdziemy wiele odwołań do natury. Podstawą takiej aranżacji są meble z drewna sosnowego lub dębowego. Ozdobione drewnem ściany i belki stropowe stwarzają wrażenie ciepła i przytulności. Meble z litego drewna warto łączyć z kolorowymi poduchami i zasłonami ozdobionymi motywem jelenia lub szarotki. Górskiego uroku dodadzą wnętrzu także pledy w biało-czerwoną kratę. Ten piękny, sielski obrazek uzupełnią także dodatki z naturalnych materiałów, na przykład owczych skór.

Westwing-chalet-w-stylu-rustykalnym

Zermatt w Szwajcarii – miejsce dla miłośników stylu rustykalnego

Zermatt, jeden z najwyżej położonych ośrodków narciarskich w Europie, to istny raj na Ziemi. 360 kilometrów tras, piękne widoki i liczne szlaki turystyczne kuszą wszystkich miłośników gór i sportów zimowych. Cervino (Matterhorn) o wysokości 4478 metrów jest jedną z najwyższych gór w Alpach. W 2015 roku obchodzono 150 rocznicę zdobycia tego szczytu – w lipcu 1865 roku tego wyczynu dokonał Brytyjczyk Edward Whymper.

Westwing-chalet-w-stylu-rustykalnym
Westwing-chalet-w-stylu-rustykalnym

Rekomendacja dla miłośników stylu rustykalnego

Hotel Priesteregg w Austrii to idealne miejsce dla wszystkich tych, którzy pragną uciec od codziennego życia i zgiełku miasta. Hotel zachęca do odpoczynku i relaksu. Można stąd podziwiać wyjątkowe krajobrazy i cieszyć się kontaktem z naturą, zapachem żywicy i ściółki oraz czystego górskiego powietrza. Malownicza okolica hotelu zachwyca rustykalnymi górskimi domami rozsianymi na zboczach gór.

Hotelowe pokoje zostały wyposażone w meble z surowego drewna sosnowego, dzięki czemu każdy z nich pachnie lasem. Zalety sosny są dobrze znane – sosnowy aromat spowalnia akcję serca, dzięki czemu śpimy lepiej. Poza tym w każdym pokoju znajduje się dopływ wody pochodzącej wprost z leczniczego źródła Birnbachloch. Czy można chcieć więcej?

Westwing-chalet-w-stylu-rustykalnym

Must-have rodem z chalet w stylu rustykalnym

Tym, którzy pragną dodać swoim wnętrzom nieco rustykalnego smaku, polecamy duże poduszki w czerwono-czarną kratę. Dzięki nim w domu zapanuje sielankowa, górska atmosfera.

Zdjęcia: Living4Media & Westwing

Kamila Goworek

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline