Ciemniejsza strona aranżacji

Przez długie lata w designie wnętrz królowała skandynawska lekkość. Jasne, przestronne mieszkania, ze ścianami w odcieniach kremu, beżu i bieli to cechy aranżacji, która zdecydowanie podbiła serca Polaków. I mimo że w ostatnich latach odważyliśmy się na zdecydowanie więcej elegancji w stylu glamour, to nadal na mocniejsze akcenty kolorystyczne decydowali się tylko śmiałkowie. Kiedy jednak dziś obserwujemy światowe trendy, zauważamy jeden wiodący – po latach panowania bieli, ciemne kolory wracając do łask.

Największe targi wnętrzarskie na świecie, między innymi paryskie Maison&Objet, obwieściły powrót ciemnych, ciężkich aranżacji, które mają w sobie niesamowity ładunek elegancji i zagadkowości. Poniżej przedstawiamy trzy olśniewające wnętrza, zaaranżowane w ciemnej tonacji. Masz ochotę na odrobinę tajemnicy?

Orzech i czekolada

To jedna z najsmaczniejszych wersji kolorystycznych, lansowanych przez projektantów wnętrz. Jest też złotym środkiem dla tych, którzy nie chcą decydować się na wnętrza całkowicie zanurzone w romantycznym mroku. Ciemne ściany wydobywają blask i stonowaną elegancję drewna oraz orzechowych siedzisk. Tego typu aranżacja opiera się na grze kontrastów – lekkości i ciężkości, barw jasnych i ciemnych, kobiecości i męskości. Całość tworzy niezwykle efektowną i zaskakującą mieszankę, której nie sposób się oprzeć!

Dark & Rich

Kiedy głębokie kolory spotykają blask, wówczas… powstaje nowy trend! Stylizacja dark & rich zawładnęła sercami dekoratorów wnętrz ze względu na swój pałacowy rys w nowoczesnym wydaniu. Obfite żyrandole, po których spływają kryształowe i metaliczne krople, bogato zdobione lustra, dekoracyjne dodatki w odcieniach złota i mosiądzu – takie elementy pięknie modelują przestrzeń, dodając jej królewskiego przepychu i dostojeństwa. A w połączeniu z ciemnymi ścianami – na przykład w kolorze głębokiego granatu lub ciemnych szarości – wybrzmiewają jeszcze mocniej i piękniej.

W domu artysty

Blask i mrok to nie jedyny zgrany duet, który pokochali designerzy w tym sezonie. Równie wielką miłością obdarzyli wszelkiego rodzaju eklektyczne połączenia, takie jak ciemne ściany i meble oraz dekoracje w żywych kolorach. Mnogość wzorów i barw jest tu ogromna! Możesz sobie pozwolić na prawdziwe aranżacyjne szaleństwo. To z pewnością propozycja dla artystycznych dusz, które lubią aranżować z przekonaniem, że mieszkanie jest żywym odzwierciedleniem ich osobowości.

Autorka: Sandra Kamińska

Westwing Magazyn

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline