W świecie designu: czarno-białe aranżacje na 5 sposobów

Witajcie w świecie ponadczasowego designu, gdzie biel i czerń tworzą duet jedyny w swoim rodzaju, uwodząc minimalistyczną prostotą i bogactwem możliwości. Oto 5 pomysłów na czarno-białe aranżacje, które nigdy nie wychodzą z mody!

czarno-białe aranżacje

Kto by pomyślał, że przeciwieństwa mogą tak do siebie pasować? Harmonijne, czarno-białe aranżacje idealnie pokazują, że czasami mniej znaczy więcej. Projektanci, architekci i artyści wiedzą o tym najlepiej. Zobacz, jak inspiruje ich biel i czerń.

1. Czarno-białe dzieła sztuki

Czarno-białe obrazy? Czemu nie! Już w 1915 roku artysta Kazimierz Malewicz wiedział, jaki potencjał tkwi w tym połączeniu. Jego praca przedstawiająca czarny kwadrat na białym tle to jedna z ikon XX wieku.

czarno-biale aranzacje krok po kroku

2. Czarno-białe aranżacje w służbie relaksowi

Pozytywny wpływ czerni i bieli na samopoczucie to nie mit. Zgodnie z założeniami taoizmu biały i czarny symbolizują yin i yang, dwie przeciwstawne siły, na których oddziaływaniu opiera się wszechświat. Nieśmiertelny duet będzie gwarancją miłej atmosfery w domowym zaciszu.

czarno-biały salon

3. Czarno-białe aranżacje w paski

W 1912 roku Josef Hoffmann zaprojektował słynną ławkę „Alleegasse“. Ponadczasowy mebel obity materiałem w czarno-białe paski wciąż cieszy się dużą popularnością. Elegancki, piękny, jest wprost idealny dla miłośników najnowszych trendów.

 

czarno-biala tapeta w paski

4. Czerń i biel w modzie

Również ikona stylu Coco Chanel szalała za uniwersalnym połączeniem czerni i bieli. Wyraziste kontrasty uważała za synonim elegancji i dobrego smaku. Czarno-białe zestawy przypominały jej o latach spędzonych w klasztorze w Aubazine. Coco zawsze uważała, że ubiór powinna cechować prostota. Czarne spodnie i biała bluzka to kwintesencja ponadczasowej klasyki.

Czerń jest mile widziana. Biel również. Razem tworzą czystą harmonię.

Coco Chanel

czarno-biały pokój

5. Nieograniczone możliwości

Francuski architekt wnętrz Frédéric Méchiche miał rację: jeśli chcesz wytrenować wzrok, tak by dostrzegać nawet najdrobniejsze różnice w odcieniach, zacznij od czerni i bieli. Czy to groszki, czy paski, połysk czy mat, biel i czerń są zawsze na czasie.

designerskie dodatki w czerni i bieli

Zdjęcia: Living4media

Agnieszka Adamczyk

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline