Czysty design

Holenderskie słowo „zuiver” oznacza „czysty”, „nieskazitelny”. Określenia te doskonale pasują do wyrobów amsterdamskiej marki zajmującej się projektowaniem eleganckich mebli w stylu skandynawskim. Razem z Art Director Caroline van Velze i Product Developerem Richardem Halberstadtem postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się produktom marki Zuiver. Złożyliśmy również wizytę Caroline w jej okazałym domu w Amsterdamie. Podczas spotkania Caroline wraz z holenderską dyrektor stylu Westwing Odette Simons podjęły się wspólnie wyjątkowego zadania — zaprojektowania idealnej aranżacji salonu. Kiedy zobaczyliśmy efekt końcowy ich pracy, doszliśmy do wniosku, że styl Westwing i lekki, niezobowiązujący design Zuiver to wymarzone połączenie!

IMG_0685

O Zuiver

„Projektanci Zuiver mają oko do szczegółów i świetnie czują najnowsze trendy” – mówi Caroline. Niezależnie od tego bardzo ważne jest dla niej, aby meble miały przystępne ceny, a w asortymencie nigdy nie zabrakło pięknych przedmiotów. Zuiver to marka, która przez lata wyrobiła sobie dopracowany i rozpoznawalny styl. To dlatego w każdym produkcie widać charakterystyczny „zuiverowski sznyt”.

Skandynawskie wzornictwo, zastosowanie delikatnych kolorów i doskonałe wyczucie formy sprawiają, że wyroby marki Zuiver można rozpoznać już na pierwszy rzut oka.

IMG_0571

Aranżacyjne wyzwania

Oglądając film, ale także zdjęcia z domu Caroline, można od razu dostrzec, że ma ona dekoratorski talent i duże doświadczenie w dziedzinie aranżacji wnętrz. Styl, w jakim urządzone jest mieszkanie Caroline, można określić mianem eklektycznego. Ona sama mówi zaś o nim w ten sposób:

  •  „To połączenie starego z nowym. Na przykład stare, antyczne dodatki umieszczone obok nowoczesnych mebli”.
  •  „Ważne, aby mieszkanie opowiadało naszą własną historię. Mój ulubiony kolor to koniakowy brąz więc znajdziecie go na każdym kroku w moim domu i w kolekcjach Zuiver”. W aranżacji całego mieszkania przeważa koniakowy brąz, szarość i czerń.”
  • „Mój ulubiony mebel z kolekcji Zuiver? Dębowy stolik-taca. Można używać go jako stolika kawowego, ale świetnie sprawdzi się też jako stylowa taca.”

Patrząc w przyszłość

Zuiver to dla Caroline prawdziwa pasja. Meble Zuiver są już dostępne poza Holandią, ale marzeniem Caroline jest stworzenie naprawdę popularnej i znanej marki o renomie międzynarodowej. „Chcielibyśmy, aby Zuiver była równie rozpoznawalna za granicą, co w Holandii”.

Juju Decor from Westwing on Vimeo.

 

Westwing Magazyn

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline