Denis Krasikov i skandynawskie wnętrza

Zapraszamy do niezwykłego loftu w Pradze, który należy do rosyjskiego projektanta wnętrz, Denisa Krasikova. Denis Krasikov rozpoczął swoja przygodę z designem od projektowania kubków, filiżanek i wazonów, a następnie zainteresował się wnętrzarstwem. Początkowo przerabiał domy znajomych, ale potem nadeszły pierwsze komercyjne zlecenia, w tym od słynnego Nazca Studios. Jego styl? Skandynawski!

Skandynawkie wnętrza salon Denisa

„Uwielbiam styl skandynawski. To od niego zaczęła się moja przygoda z designem. Styl scandi łączy wszystkie moje ulubione elementy: naturalne materiały, minimalistyczne grafiki, różnorodne tkaniny i ciekawe akcenty kolorystyczne”.

skandynawskie wnętrza denis krasikov

„Loft, w którym mieszkam, znajduje się na najwyższym piętrze kamienicy w centrum miasta. Chciałem podkreślić urodę tego miejsca starannie projektując wnętrza. Rezultatem jest skandynawska aranżacja, która zachowuje wszystkie charakterystyczne cechy architektoniczne mieszkania”.

skandynawskie wnętrza biel i drewno

„Połączyłem skandynawski styl z bielą i drewnem. Zadbałem o ciemniejsze akcenty oraz to, by wszystkie wnętrza były jasne i przytulne. Zestawienie bieli ścian z drewnianymi podłogami sprawia, że pokoje wydają się większe. Wielokolorowe krzesła i akcesoria z graficznymi zdobieniami wprowadzają tu nieco dobrego humoru. Zależało mi na tym, by wykorzystać możliwie dużo stylowych i modnych produktów, które są jednocześnie bardzo funkcjonalne. Przy okazji można zobaczyć tu kilka wykonanych ręcznie przedmiotów, na przykład regał i łóżko. Łącząc takie unikatowe sprzęty z produktami marek takich jak Muuto lub Hay można otrzymać bardzo ciekawy efekt”.

skandynawskie wnętrza antresola
skandynawskie wnętrza sypialnia denisa krasikova

„Chciałem pozostać wierny stylistyce loftu i dlatego przygotowałem antresolę z metalową drabiną. Teraz na antresoli znajduje się moje łóżko, z którego roztacza się wspaniały widok na cały salon, ale tak zaaranżowana sypialnia wciąż pozostaje romantycznym miejscem z intymną atmosferą. Za pomocą grubych, mięsistych zasłon wydzieliłem przestrzeń garderoby. To prosty sposób, by stworzyć wygodne wnętrze bez wpływu na integralność przestrzeni. Industrialne lampy zwisające z sufitu to aranżacyjny pazur!

skandynawskie wnętrza grafiki na scianach

„Uwielbiam wzory i winylowe naklejki na ściany, na przykład cytaty sławnych osób. Dzięki cytatom dom nabiera osobistego charakteru. Są takie inspirujące!”

skandynawskie wnętrza łazienka

Denisa inspirują nie tylko cytaty, ale także projekty znanych projektantów. „Często podróżuję, odwiedzam wystawy, spotykam się z ludźmi – czerpię inspirację ze wszystkiego, co mnie otacza”.

skandynawskie wnętrza skandynawskie dodatki

„Spełniły się moje największe marzenia. Mam wspaniałą pracę, współpracuję z fantastycznymi ludźmi, nie brakuje mi motywacji. Mój osobisty slogan to „Pracuj ciężko, snuj wielkie marzenia. Najlepsze projekty wciąż na mnie czekają”.

Zdjęcia: Denis Krasikov

Kamila Goworek

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline