Designers Guild
W królestwie ornamentu
Po kilku sezonach panowania wszechobecnego minimalizmu i odwrotu od dekoracyjności, bogate ornamenty wracają na salony! Jednak to nie te same „esy-floresy”, jakie znamy. Teraz odkryjemy ich zupełnie nowe oblicze – bardziej wyrafinowane, subtelne, zaskakujące. A przybywają z królestwa wzornictwa – na tkaninach i tapetach Designers Guild.
Jej wysokość…
Jak na kraj pochodzenia przystało, Designers Guild to brytyjska marka z tradycjami. W 1970 r. założyła ją uznana projektantka Tricia Guild, która do dzisiaj kieruje tą rozpędzoną, pełną inspirującego piękna maszyną. Pomaga jej w tym brat Simon Jeffreys piastujący stanowisko dyrektora wykonawczego. Myślą przewodnią marki jest łączenie kreatywności z innowacyjnością na najwyższym poziomie. W jej ofercie znajdziemy bogato zdobione tapety, tkaniny obiciowe, poduszki i pledy, ale również meble, dywany i drobne dodatki. Sprzedawane są w ponad 60 salonach na całym świecie.

Christian Lacroix, William Yeoward czy Jasper Conran – nad doskonałością projektów czuwają wielkie osobowości świata designu. To dzielni obrońcy mistrzowskiego wykonania oraz doskonałej jakości. Ich uwadze nie umknie najmniejszy szczegół, a to właśnie one składają się na wyjątkowość artykułów brytyjskiej marki. Każdy wzór jest unikatowy. Projektanci inspiracji poszukują dosłownie wszędzie – ich źródłem jest wschodnia sztuka zdobnicza, klasyczne wille, włoski barok… Historia jest dla nich niewyczerpaną skarbnicą nowych motywów, które przekuwają na wnętrzarskie cuda.
Niektóre z tych małych dzieł sztuki znajdziesz w naszej najnowszej kampanii. Pięknie wykończonymi poduszkami prosto od mistrzów Designers Guild ozdobisz swoją kanapę lub fotel.
W ogrodzie botanicznym
Tropikalne rośliny, kolorowe kwiaty i zwierzęta to jeden z najsilniejszych trendów tego sezonu. Jest alternatywą dla tradycyjnych roślinnych motywów. Głębokie, nasycone zielenie przeniosą nas w niezbadane obszary lasu równikowego.

Przyroda wkracza do domów z wielkim impetem. To nie są już drobne kwiatki i pastelowe odcienie. Takie wyraziste wzory warto uzupełnić ciekawymi roślinami lub naturalnymi materiałami. Zafunduj sobie odrobinę egzotyki i stwórz tropikalną dżunglę we własnym mieszkaniu.

Kolekcja Mirafiori to złagodzona wersja botanicznego trendu – esencja orientu w najlepszym wydaniu. Lekkie, powłóczyste tkaniny to 100-procentowy jedwab, godny dalekowschodniego cesarza. Eteryczne kwiaty o akwarelowej linii zestawiono tutaj z pionowymi pasami w zdecydowanych kolorach. Delikatny połysk szlachetnego materiału sprawia, że w takim wnętrzu doświadczysz harmonii i wyciszenia.
Postaw na kolor
„Ornament to zbrodnia” – mawiał Alfred Loos, jeden z prekursorów architektury modernistycznej. Dla tych, którzy podzielają jego zdanie, Designers Guild przygotowało kolekcję jednobarwnych tkanin w soczystych kolorach. Są wytrzymałe i łatwe w czyszczeniu – idealne na obicia tapicerskie, zasłony lub rolety.

Szmaragdowa zieleń, fuksja czy cytrynowa żółć? To propozycje dla odważnych, szczególnie w sytuacji, kiedy cały mebel jest w jednym z tych kolorów. Barwne poduszki będą doskonałą propozycją dla osób, które wolą dodatki w tych barwach.

Kolorowe fotele to akcent odświeżający każde wnętrze. Czasami jeden wyrazisty element może nadać całej aranżacji wesoły, optymistyczny charakter. Warto nim przełamać dominujące szarości, beże i biel.
Wielki błękit Yeowarda
Utrzymana w niebieskiej kolorystyce kolekcja Alberesque została zaprojektowana przez Williama Yeowarda – jednego z czołowych brytyjskich projektantów. Jest owocem jego licznych podróży – w materiale utrwalił on niezwykłe bogactwo świata. W zaskakujący sposób zestawił etniczne motywy z organiczną lub geometryczną linią.

Różnorodność wzorów została dodatkowo podkreślona różnymi odcieniami błękitu. W zestawieniu z bielą tworzy on elegancki kontrast i wnosi do wnętrza powiew nowoczesności. Delikatne, szare i śliwkowe akcenty łagodzą całość.

W kolekcji Alberesque Yeoward projektant zdradza swoją miłość do koloru nieba, marynarskiego munduru i denimu. W krainę błękitu nieśmiało wkrada się głęboka śliwka i makowa czerwień. Taka kompozycja kolorystyczna uspokoi wzrok i ukoi duszę.
Godne królowej
Od ponad 500 lat angielscy królowie i królowe kolekcjonują przedmioty o niezwykłej wartości artystycznej. Dzisiaj część z nich wchodzi w skład Królewskiej Kolekcji. Wydziałem odpowiedzialnym za opiekę nad zbiorami jest Royal Collection Trust. Taką samą nazwę nosi linia spod szyldu Designers Guild, który jest wyłącznym licencjobiorcą królewskiego departamentu.

Od kilku lat projektanci Designers Guild mają dostęp do zabytkowych tkanin i królewskich wnętrz. Pełnymi garściami czerpią z niewyczerpanych źródeł motywów i pałacowych form.

Marka skorzystała z królewskich przywilejów w najlepszy możliwy sposób – w rezultacie powstała pełna majestatu kolekcja. To wyszukana propozycja dla prawdziwych władców domowego ogniska.