Dywany na lato i na lata

Dywany to idealny dodatek… na lato! Odmienią tarasy, balkony i ogrody – wystarczy, że rozłożysz dywan, a letnie dni i wieczorne spotkania pod gołym niebem zyskają na stylu i wygodzie. I bez obaw – pomożemy wybrać taki dywan, któremu nie straszne będą zmiany pogody ani palące słońce!

westwing-dywany-na-lato-INTRO

Idealne dywany na lato

Wybierając dywan na lato warto wziąć pod uwagę…

… świeżość: najlepiej wybrać taki model dywanu, który nie będzie dodatkowo ogrzewał, a więc zapomnij o wełnianym włochaczu!

westwing-dywany-na-lato-collage

… kolorystykę: kolor dywanu zależeć będzie od stylu Twojego balkonu, tarasu lub ogrodu. Jeśli zależy Ci na klasycznej aranżacji, wybierz beże, brązy i kremy. Jeśli wolisz odrobinę szaleństwa, postaw na mocne kolory i ciekawe wzory.

westwing-dywany-na-lato-2

… wytrzymałość: dywan leżący w ogrodzie lub na tarasie będzie narażony na bezpośrednie działanie słońca oraz wilgoć. Pamiętaj, że dywan ma służyć całe lato, a nie tylko kilka dni! Najprostszym rozwiązaniem będzie dywan z włókna sztucznego. Dywany z akrylu, poliestru lub polipropylenu nie wchłaniają wilgoci (a więc nie pleśnieją), są plamoodporne i łatwo się je czyści.

westwing-dywany-na-lato-4

Naturalne dywany na lata

Jeśli od dywanów z włókien sztucznych wolisz dywany naturalne, masz dość szeroki wybór. Oto nasze ulubione materiały:

  • Konopie: są wytrzymałe, mocne i bardzo stylowe. Sprawdzą się zwłaszcza tam, gdzie panuje dość duży ruch.
westwing-dywany-na-lato-6
  • Sizal: sizalowy dywan najlepiej ułożyć w cieniu. Dywany sizalowe są wytrzymałe i łatwe w pielęgnacji. Mogą służyć przez wiele lat, nie wycierając się i nie mechacąc. Jedyną wadą dywanów sizalowych jest ich szorstkość i twardość.
westwing-dywany-na-lato-sizal-collage
  • Bambus: z bambusa robi się zwykle bambusowe maty, które warto od czasu do czasu przecierać olejem, żeby wyglądały lepiej i nie straciły koloru. Bambus to materiał, który doskonale izoluje. Nie szkodzi mu wilgoć, nie jest narażony na pleśń.
  • Kokos: wytrzymały materiał, ale niekoniecznie przyjemny w dotyku. Dywany robi się zwykle z krótkich włókien kokosowych, które porastają orzechy kokosa.
  • Papier: a dokładniej dywany zrobione z mieszanki papierowo-bawełnianej sprawdzą się wewnątrz i na zewnątrz.
westwing-dywany-na-lato-5

Zdjęcia: Living4Media

Kamila Goworek

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline