Freistil / Rolf Benz

Niekonwencjonalne, stylowe, wszechstronne: sofy i fotele marki freistil Rolf Benz wyrażają dokładnie to, co nazwa freistil (freestyle), czyli niezależność i swobodę. Ciekawe? Przeczytaj ekscytujący wywiad z Andreasem Lechnerem, dyrektorem marketingu Freistil, który jest współtwórcą młodszej, popularnej linii Rolf Benz – Freistil. W wywiadzie Andreas opowiada o filozofii marki, trendach i wielu ciekawych aspektach swojej pracy.

ALTBAU_0063_FINAL

„Freistil to kwintesencja tego, co ludzie podziwiają, czym się inspirują i co ich porusza” opowiada Andreas Lechner, który w tym roku z dumą obchodzi pięciolecie Freistil, marki znanej z jakości, doskonałego rzemiosła i wykorzystywania odnawialnych surowców w procesie produkcji. „Chcemy obudzić w naszych klientach potrzebę jakości, piękna, autentyczności i trwałości. Wszyscy pragniemy żyć we własnym stylu, stąd nazwa naszej marki” wyjaśnia dyrektor marketingu.

SESSEL174_01_448_41X60_FINALX

Według Lechnera marka Freistil oraz marka Rolf Benz adresują swoje produkty do dwóch różnych grup ludzi: „Rolf Benz to od 51 lat synonim najwyższej jakości “made in Germany”. To marka reprezentująca przywiązanie do wygody, siły i luksusu. Freistil to z kolei pasja, niekonwencjonalna kreatywność, luz i prostota”. Lechner dodaje: „Produkty Freistil trafiają w gust osób kreatywnych, niezależnych, które lubią otaczać się pięknymi przedmiotami pamiętając także o zagadnieniach dotyczących ochrony środowiska”.

Firma Rolf Benz od 50 lat prowadzi produkcję w Niemczech i oferuje trwałe, ekologiczne produkty. „Dokładnie tego oczekują od nas klienci” – dodaje Lechner – „W naszej fabryce w Mötzingen rozwijamy i produkujemy wszystkie nowe projekty i spersonalizowanie zamówienia”.

A jak wygląda proces kreatywny, od pomysłu do produktu? „Projektowanie i produkcja sofy trwa od 9 do 18 miesięcy. Najpierw dokładnie badamy potencjał kreatywny oraz ilościowy. Potem przystępujemy do przygotowania briefingu produktu. Praca projektantów i zespołu opiera się na tym dokumencie. Pora przystąpić do konstrukcji sofy”.

Andreas Lechner zdradza nam także sekret siedziska idealnego, wygodnego i trwałego: „Ciało w pozycji siedzącej powinno być zrelaksowane. W przypadku mebli tapicerowanych wysoka jakość oznacza, że zawsze będą wygodne, zarówno po miesiącu, jak i po 10 latach. Codziennie pracujemy z pasją nad sofami, które zapewnią użytkownikom niczym nieskrępowaną wygodę”.

W pracy nad stylowymi meblami zawsze należy brać pod uwagę najnowsze trendy. Andreas Lechner dobrze o tym wie i dlatego z uwagą śledzi to, co się dzieje na rynku meblarskim. „Ostatnio ogromny wpływ zaznaczyły lata 50. i delikatne akcenty skandynawskie. Jeśli chodzi o materiały, modne są te naturalne – wełna, len, skóra i bawełna. Ponieważ dobra sofa powinna nam towarzyszyć przez lata, wybieramy zwykle subtelne, uniwersalne tony, na przykład szarości. Obecne są także ciemne i morskie odcienie koloru niebieskiego”.

Zdjęcia: Freistil Rolf Benz

Kamila Goworek

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline