Galeria zapachów Annick Goutal

Witajcie w magicznym świecie Annick Goutal! Westwing wyjawi sekrety perfum tej marki– poznajcie ich historię, zapachy oraz piękną krainę romansu, z której się wywodzą.

Annick und Camille Goutal
Annick Goutal z córką Camille, 1979 w Nowym Jorku

Francja, początek lat 80. Annik Goutal, pianistka i modelka, po wizycie w Grasse, mieście, które uważane jest za światową stolicę perfumiarstwa, postanawia zająć się tworzeniem zapachów. Nowa pasja szybko staje się profesją. Tak właśnie zaczyna się historia niezwykłych perfum Annick Goutal.

coll2

Annick otworzyła swoją pierwszą perfumiarnię przy Rue Bellaches w paryskim Saint – Germain. Tworzone przez nią zapachy odnosiły ogromne sukcesy w Europie, a potem także w Stanach Zjednoczonych. „Eau d’Hadrien” doceniła sama Madonna. Wkrótce firma podbiła rynek w sposób, o jakim nikt nie słyszał: kolekcją świec, olejków i odświeżaczy powietrza o tym zapachu.

Annick Goutal Bottles_féminin
Annick Goutal Bottles_masculin

Do komponowania swoich perfum Annick Goutal wykorzystywała drogocenne, naturalne surowce: sycylijską cytrynę, różę damasceńską, włoskie irysy i tuberozy z Grasse. Dzięki złotym dekoracjom i tradycyjnemu logo firmy każdy produkt Annick wyglądał wyjątkowo.

Z perfumami Annick Goutal każdy dzień może być inny – wystarczy tylko, w zależności od humoru, wybrać odpowiedni zapach dnia.

coll
Camille Goutal und Isabelle Doyen_2007
Od śmierci Annick w 1999 roku firmę prowadzą jej córka Camille Goutal (z prawej) i specjalistka ds. perfum oraz koleżanka Isabelle Doyen (z lewej).

Annick, która zmarła w 1999 roku w wieku 53 lat, pozostawiła po sobie 25 zapachów inspirowanych ludźmi lub wydarzeniami, które odcisnęły piętno na jej życiu. Głębokie uczucia, wrażenia i doświadczenia to esencja tych perfum. Córka Annick, Camille, przejęła rodzinną firmę próbując tchnąć w nowe zapachy dziecięce reminescencje i naturalne piękno. Każdy zapach to nowa historia przywodząca na myśl niezapomniane momenty.

Annick Goutal Boutique
Annick Goutal, 12 Place Saint Sulpice, 75006 Paryż, Francja

W 2014 roku marka otworzyła sklep w Nowym Jorku, w samym sercu Greenwich Village, miejscu pełnym kobiecego, nowoczesnego smaku, który przywodzi na myśl idealny świat założycielki. Odkryj zapachy Annick Goutal i otul się ich magią.
Zdjęcia: Annick Goutal

Kamila Goworek

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline