Geneviève Lethu, prekursorka sztuki kulinarnej

Geneviève Lethu to firma o ugruntowanej pozycji, której zastawy i dekoracje stołu towarzyszą nam od wielu lat. Chcecie poznać historię firmy, która zrewolucjonizowała sztukę kulinarną? Westwing pomoże Wam odkryć na nowo markę Geneviève Lethu.

westwing-geneviève-lethu-1

Innowacyjny pomysł

W 1972 roku Geneviève Lethu otworzyła swój pierwszy sklep z zastawami stołowymi oraz produktami przeznaczonymi do gotowania. W znajdującym się w La Rochelle (na południowym zachodzie Francji) sklepie można było dostać wszystko, co związane jest z jedzeniem, przygotowaniem lub podawaniem potraw, od toreb na kółkach przydatnych podczas zakupów, po wyszukane obrusy. Cały, kulinarny świat w zasięgu ręki! Geneviève odniosła natychmiastowy sukces, a wkrótce jej marka zaczęła podbijać świat – jak grzyby po deszczu pojawiały się nowe sklepy partnerskie we Francji i Europie.

westwing-geneviève-lethu-2

Radość gotowania

Geneviève Lethu oferuje oryginalne kolekcje talerzy, szklanek, sztućców, obrusów, misek i dekoracji stołowych utrzymanych w kolorowej, eleganckiej stylistyce. Co roku pojawiają się dwie nowe kolekcje, które wzbogacają ofertę firmy. Projekty Genevière Lethu są nowoczesne i odzwierciedlają panujące trendy – tak jak linia Grain of rice, która w wielkim stylu może zdobić stół na co dzień i od święta.

westwing-geneviève-lethu-3

Francuska jakość

W 2002 roku firma przeniosła większość produkcji z Azji do Francji. Ściereczki, obrusy i serwetki produkowane są przez tkaczy w Vosges, a sztućce – w Thiers, w regionie Puy-de-Dôme. We Francji produkowane są także firmowe noże, garnki i patelnie. Wspieranie francuskich i europejskich rzemieślników idzie w parze z dbałością o najwyższą jakość.

westwing-geneviève-lethu-4

Przez długi czas Geneviève Lethu polegała jedynie na sprzedaży w sieciach partnerskich, teraz otwiera się na nowe kanały dystrybucji. Produkty Geneviève można zobaczyć w sklepach internetowych. Kiedy modne stały się liczne program kulinarne, marka otworzyła L’Atelier Cuisinier (Atelier Kucharza), nowy sklep poświęcony wskazówkom dotyczącym gotowania i pół-profesjonalnemu wyposażeniu kuchni.

westwing-geneviève-lethu

W 2012 roku marka Geneviève Lethu obchodziła swoje czterdziestolecie. Jej wyjątkowe produkty mogą trafić także na Twój stół!

Zdjęcia: Geneviève Lethu

Kamila Goworek

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline