Morskie inspiracje krok po kroku

Błękit

Morskie inspiracje to przede wszystkim zabawa kolorami, które często decydują o charakterze całego pomieszczenia. Wystarczy odrobina błękitu, by wywołać skojarzenie z nadmorskim klimatem. A żeby ożywić chłód niebieskości, wystarczy kilka czerwonych akcentów.

morskie inspiracje w sypialni

Marynarskie pasy

Białe i niebieskie każdemu z nas przywodzą na myśl marynarskie koszulki.

morskie inspiracje na ścianach

Boazeria

Dlaczego boazeria tak bardzo kojarzy nam się z wnętrzem kajuty? Dlatego, że statki budowano z drewna i takie ułożenie desek wynikało z konstrukcji okrętu. Boazeria w domach wprowadza przytulną atmosferę. Morskie inspiracje podkreśli niebiesko-szara kolorystyka.

aranżacja w stylu marynistycznym

Spatynowane drewno

Patynowane drewno, lekko wyblakłe, sprawia wrażenie, jakby zostało wyrzucone przez morze. Meble wyglądają jak wystawione na wiatr i morską sól.

wyjątkowe dodatki w stylu marynistycznym

Skrzynie i szafki

Na transportowcach ważny ładunek pakowano w skrzynie. Twarde drewno zapewniało bezpieczeństwo przewożonego towaru. Dlaczego więc nie wykorzystać starej metody przechowywania rzeczy w mieszkaniu? Oto praktyczne morskie inspiracje!

Morskie inspiracje w salonie

Sznury i liny

Morskie inspiracje nie mogą obyć się bez sznurów i lin. To jeden z pierwszych elementów, które kojarzymy z jachtami lub okrętami. A jak wprowadzić liny do wnętrza? Nic prostszego! Wystarczy, że będą drobnymi akcentami – w naszej stylizacji zastąpiły zwykłe uchwyty toreb.

styl marynistyczny

Lampy

Latarnie morskie dają żeglarzom sygnał, że niedługo dobiją do brzegu. My w naszych domach możemy spędzać bezpieczne wieczory, czytając przy świetle lamp, które wyglądają jak te na kutrach.

morskie inspiracje w oświetleniu

Tekst: Ola Drzewicka
Zdjęcia: Westwing / Living4media Andreas Von Einsiedel/East News

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline