Inspirujący styl skandynawski

Przytulny, praktyczny, naturalny: styl skandynawski staje się coraz bardziej popularny. Jasne wnętrza, drewno, wyjątkowe meble – takie są skandynawskie wnętrza. Przejrzyj naszą inspirującą galerię zdjęć i poznaj urok scandi.

skandynawskie wnętrza

Równowaga i lekkość

Typowy salon w stylu skandynawskim jest jasny i lekki dzięki zastosowaniu odpowiednich kolorów, prostych mebli i czystych linii. Doskonałą dekoracją takiego wnętrza będą pufy, lampy podłogowe o abażurach w kolorze matowej czerni i nowoczesne obrazy lub grafiki.

skandynawskie wnętrza 2

Drewno i dodatki

W typowej kuchni scandi odnajdziemy drewniane meble i drewniane dodatki. Biel i jasne kolory pomogą rozświetlić nawet te wnętrza, w których brakuje naturalnego światła. Warto zadbać o dodatki w postaci chodników, zasłon, poduch lub pokrowców na krzesła.

skandynawskie wnętrza 3

Skandynawski relaks

Scandi sprzyja odprężeniu i relaksowi. Ciepło i elegancja stylu skandynawskiego pomogą się doskonale wyspać. Dąb, orzech i brzoza to świetny sposób, by zaprosić las do własnej sypialni. Będzie przytulnie i stylowo.

skandynawskie wnętrza 4

Nowoczesne połączenie

W salonach i pozostałych wnętrzach w stylu skandynawskim drewno miesza się z dodatkami z metalu, co daje nowoczesny, ale naturalny efekt.

skandynawskie wnętrzai 5

Skandynawska łazienka

W skandynawskiej łazience królują prostota i przejrzystość. Wszystko, od podłogi po sufit, ma być wygodne i funkcjonalne. Nieskazitelną biel warto urozmaicić kolorowymi dodatkami w czerwieni, fiolecie lub granacie.

Zdjęcia: living4media & Westwing

Kamila Goworek

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline