Jak millenialsi zmieniają nasze domy?

Millenialsi – słowo, które w ostatnim czasie zrobiło niemało zamieszania. Najmłodsze pokolenie, nazywane również generacją Y, to osoby urodzone między rokiem 1980 a 2000. Żyją szybko i nowocześnie, zamieszkują duże miasta, są zaprzyjaźnieni z najnowszymi technologiami. Aktualnie to również największa grupa konsumentów, w tym oczywiście – nabywców domów. Wszyscy są zgodni co do jednego: millenialsi są pokoleniem, które dokonuje swoich wyborów bardzo rozważnie, redefiniując tym samym schematy aranżacji wnętrz. Nowa generacja zmienia to, jak wyglądają nasze mieszkania.

Niewielkie apartamenty millenialsów nie przypominają wymarzonych, piętrowych domów ich rodziców. Preferują mniejsze, funkcjonalne apartamenty, wypełnione duchem indywidualizmu. Zamiast skupiać się na urządzaniu okazałych, reprezentatywnych domów tworzonych według jednego wzorca, chcą znaleźć swoją przestrzeń, która oddaje ich osobowość i pasuje do nowoczesnego, twórczego stylu życia. Poniżej prezentujemy trendy, które millenialsi wprowadzili do naszych mieszkań:

1. Personalizacja

Millenialsi to indywidualiści. Są skupieni na sobie i zdeterminowani do tego, aby dowiedzieć się, kim są i czego chcą. Dlatego przestrzeń, którą wokół siebie kreują, musi być spersonalizowana i oddawać w stu procentach ich osobowość, styl życia oraz ideologię. W ich mieszkaniach znajdziesz oryginalne przedmioty i nietypowe materiały, takie jak marmur, miedź, aksamit.

2. Jakość, a nie ilość

Nie wielkość, ale funkcjonalność domu się liczy. Millenialsi stawiają minimalistyczne mieszkania ponad zagraconymi, ciężkimi wnętrzami z nadmiarem mebli i dekoracji. Ich nowoczesne aranżacje wypełniają wnętrza pełne lekkich, modułowych mebli, które łatwo można przenosić, a dzięki temu – na nowo urządzać pokoje. Millenialsi nie znoszą nudy. Niewielkie, praktyczne mieszkania dają im niespotykane dotąd możliwości aranżacyjne.

3. Przytulność ponad wszystko!

Dom to przede wszystkim przede wszystkim przestrzeń pełna intymności i relaksu. Dlatego, według millenialsów, powinien być przede wszystkim przytulny. Nie znaczy to jednak, że należy wybrać sobie jeden konkretny styl aranżacyjny, który wprowadzi do mieszkania ciepły klimat. W związku z tym, że millenialsi lubią być indywidualistami, komponują ze sobą meble i dekoracje w różnych stylach, uzupełniając je przytulnymi tekstyliami.

4. Domowa galeria

Instagram i Pinterest odgrywają bardzo duża rolę w kreatywnym życiu millenialsów. Te popularne media pokazują też, jak ważna jest estetyczna strona życia młodego człowieka. Dlatego charakterystyczną cechą ich aranżacji są ściany wypełnione kolorowymi, nowoczesnymi grafikami. Podobnie jak poprzednio – miks stylów i rozmiarów jest tutaj ogromną zaletą i sposobem na wyrażanie ekspresji!

5. Urban chic

Prostota, wyrafinowanie, nowoczesność – poznaj trend urban chic! Wnętrza zaaranżowane w tym stylu charakteryzuje połączenie surowych, naturalnych materiałów i wielkomiejskiej nonszalancji z nutą elegancji. Dlatego w domu millenialsa znajdziesz również połyskujące, szykowne elementy, takie jak podstawy lamp stołowych czy lustra w ozdobnych ramach. Charakterystyczne dla tego stylu jest też uzupełnianie aranżacji dużą ilością roślin, które ocieplają pomieszczenie.

6. Z nutą nostalgii

„Vintage look made modern” – to ostatni, lecz bardzo istotny element aranżacji w domu millenialsa. Młodzi, nowocześni ludzie zaskakująco często patrzą wstecz, czerpiąc z przeszłości to, co najlepsze. Piękne fotele w stylu lat 60. i 70. przerabiają na modłę współczesną, nasycając je mocniejszymi kolorami. Takie pojedyncze meble to prawdziwe perełki, które przyciągają uwagę w każdej aranżacji.

Autorka: Sandra Kamińska

Westwing Magazyn

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline