Kolory jesieni według Pantone (cz. 2)

Zastanawiając się nad jesienną metamorfozą domu, warto zajrzeć do wzornika z najmodniejszymi kolorami sezonu, przygotowywanego każdego roku dla projektantów przez Instytut Pantone. W pierwszej części artykułu zaprezentowaliśmy pięć kolorów, które podbiły wybiegi Nowojorskiego Tygodnia Mody i z pewnością niebawem zawładną aranżacjami wnętrz. Poniżej prezentujemy pięć kolejnych barw, zamykających tegoroczny raport najsłynniejszego instytutu kolorów na świecie.

Shaded Spruce – czyli las pachnący burzą

Przepis na soczystą zieleń? Wybierz się na spacer do gęstego, bujnego lasu w chwilę po długiej ulewie, kiedy wilgoć na liściach drzew zatrzymuje ich najgłębszy odcień. Ta wirtuozerska barwa ma wielkie szanse, aby podbić serca nie tylko projektantów mody, ale też dekoratorów oraz architektów wnętrz. Z powodzeniem zagra pierwsze skrzypce w aranżacji, gdy na przykład pojawi się na obiciu nietypowego fotela, który łączy w sobie nowoczesne linie ze stylem retro.

Neutral Gray – czyli najpiękniejsze oblicze szarości

Jak wiadomo, szarość ma pięćdziesiąt odcieni, a jednym z nich jest właśnie Neutral Gray. Bezpieczny, ponadczasowy i niezawodny – to jego główne zalety. Na wybiegach nowojorskich pokazów pojawił się w kolekcjach m.in. Calvina Kleina, Alexandra Wanda oraz Victorii Beckham. Przeniesiony do wystroju wnętrz stanie się pięknym tłem dla nowoczesnej aranżacji.

Golden Lime – czyli dlaczego Adele kocha limonkę

Najlepszą wizualizacją, która przywołuje obraz Golden Lime, jest olśniewająca suknia Adele podczas tegorocznej gali rozdania nagród Grammy. Trudno od tego koloru oderwać wzrok – podobnie, jak od samej piosenkarki, ubranej w jego złociste, limonkowe tony. W tym sezonie zaczarował też projektantów mody. Pojawił się na jesiennych pokazach m.in. Givenchy oraz Gimbattisty Vallego. Ta niezwykle energetyczna i radosna barwa to spadkobierczyni tegorocznego zwycięzcy wśród kolorów Instytutu Pantona, czyli Greenery. Pamiętaj, żeby używać jej z rozwagą. Najlepiej tylko w akcentach.

Marina – czyli spokój wybrzeża

Błyszczy, olśniewa elegancją, ale i uspokaja. Ten odcień koloru niebieskiego ma bogatą osobowość, jednak jego przymioty poznasz dopiero przy bliższym poznaniu. Otwiera się powoli, zaczynając od subtelnych tonów, by ostatecznie uwieść swoją kojącą i relaksującą nutą głębi. Wprowadzony do wnętrza, orzeźwi je niczym szklanka chłodnej wody po długim i wyczerpującym rejsie.

Autumn Maple – czyli esencja jesieni

Weź kilka lśniących kasztanów, poukrywanych w gęstym trawniku, dodaj do nich odrobinę pożółkłych liści klonu, a na koniec dopraw miękkością rudych płomieni iskrzących się w kominku. Zamieszaj i uważaj… tak powstaje kolor, który przez niektórych jest nazywany esencją jesieni. Autumn Maple rozgrzał pokazy takich mistrzów, jak Phillip Lim czy Tory Burch. Ociepli również Twoją aranżację!

Autor: Sandra Kamińska

Westwing Magazyn

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline