Święta w kratkę

Wnętrze rozpisane na dwa kolory: niebieski i czerwony. Błękit obrusu podyktował tonację krzesłu i niektórym dodatkom, czerwień przejęła inicjatywę w zakresie pozostałych elementów. Działają na siebie wzajemnie: czerwony – ożywczo, błękit – tonująco … To się nazywa równowaga.

1-EN_h_00462248
Silke Zander/Picture Press/East News.

Zamiast papieru – tkanina. Zamiast popularnych kwiatków – krata. Zobaczcie jak stylowo wyglądają prezenty owinięte np. w kraciaste ściereczki albo małe serwetki. Jeśli ktoś ma życzenie może przewiązać je kraciastymi wstążeczkami. I już wystarczy.

2-EN_h_00462241
Silke Zander/Picture Press/East News.

Obrus w kratkę, do tego zastawa w trzech kolorach i serwetka w kratkę. Konsekwencja w wyborze kolorów procentuje: wystrój stołu jest radosny, ale „siedzi” w ramach tonacji. Dlatego jest i świątecznie, i swojsko.

3-EN_h_00462246
Silke Zander/Picture Press/East News.

Na brzegu miseczki – chatka z piernika, nad nimi jak mgła unosi się obłok pary… Sceneria, która przenosi nas gdzieś w góry… Tajemnicza, malownicza, nastrojowa.

4-EN_h_00462244
Silke Zander/Picture Press/East News.

Wianek w kratkę. Świetny sposób na wykorzystanie skrawków stylowych tkanin. Prym wiedzie tu kratka w trzech kolorach, ale z kratką dobrze wyglądają też gwiazdki, kropki, paski. Aby osiągnąć taki efekt trzeba jednak zachować dyscyplinę barw. Tkaninę wystarczy pociąć np. na kawałki w kształcie liści czy łusek (wcześniej podkleić flizeliną, żeby materiał był sztywniejszy i się nie strzępił), a potem ponawlekać liście na sznurek albo przykleić do metalowych obręczy, zrobionych np. z metalowych wieszaków (z pralni chemicznej).

5-EN_h_00462239
Silke Zander/Picture Press/East News.

Z kratki można wyciąć wszystkie kształty. Niezwykle urocze są np. choinki. Przed wycinaniem tkaninę należy podkleić flizeliną, żeby była sztywniejsza i się nie strzępiła, a potem zrobić szablon. Na przykład na choinki, serduszka, sanki, jabłuszka, gwiazdki…

6-EN_h_00462242
Silke Zander/Picture Press/East News

Westwing Magazyn

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline