Kropla słońca

Żółty. Najbliższy kuzyn słońca. Żaden inny kolor nie ma takiej mocy w ożywianiu przedmiotów. Potrafi je odmienić. Żółty element w monochromatycznym, jasnoperłowym wnętrzu użycza słodyczy całej przestrzeni. Jest jak płatek złota na średniowiecznym płótnie. Albo ogień forsycji w sadzie białych drzew.

Kropla słońca
Zdjęcia: Shutterstock oraz Fritz von der Schulenburg/InteriorArchive/East News.

Słoneczny brzeg

Przestrzeń wypełniona przedmiotami w różnych stylach. W tym salonie jest nie tylko wiele mebli, ale także sporo sprzętów i bibelotów. Dominuje tonacja monochromatyczna: w jej zasięgu znalazła się nawet jedna ściana. Ale druga – żółta zdecydowanie wyłamuje się z dyscypliny zimnych odcieni. W okamgnieniu przenosi nas na słoneczną plażę.

Słoneczny brzeg
Zdjęcia: Shutterstock oraz Andreas Von Einsiedel/East News.

Paleta stylu

Plakat nad komódką, a także cała rasowa aranżacja, czarno na żółtym informują, że właściciele tego domu cenią projekty Jeana Prouvé’a, jednego z najwybitniejszych projektantów i architektów ubiegłego stulecia. Jego meble, o charakterystycznej oszczędnej formie, wpisane w estetykę lat 60., to klasyka. Przykład chłodnej, zdyscyplinowanej elegancji o smaku wytrawnego cytrynowego sorbetu.

Paleta stylu
Zdjęcie:Shutterstock oraz Rachel Whiting/GapInteriors/East News.

Złota kopuła

Biurko zbite z prostych ciemnych desek. Szare ściany, szara podłoga. Gdyby nie żółte lampy byłoby i nudno, i dość monotonnie. A jest radośnie i nowocześnie. Żółta kopuła lampy jest jak tarcza słońca, jak złota kiść bananów, a żółte zygzaki stelaży wprowadzają do wnętrza wyraźny rytm.

Złota kopuła
Zdjęcia: Shutterstock oraz Pierrick Verny/Cote Maison/East News.

Szafa ze złota

Pomalowanie stylowej szafy to sprawdzony i dobrze znany patent na odmłodzenie mebla. Ale pomalowanie jej na żółto to sposób na ożywienie całego wnętrza. Teraz, po renowacji, to właśnie szafa gra w tym pokoju pierwszoplanową rolę. Nowego wyrazu nabrała też piękna roślinna sznycerka na płycinach drzwi. Jest delikatna jak płatki kwiatów.

Szafa ze złota
Zdjęcia: Shutterstock oraz Clive Nichols/GapInteriors/East News

Krem cytrynowy

Cała aranżacja jest z przeszłości: styl sofy, lampa, kufry… Ale kolor obicia kanapy należy do teraźniejszości: jest świeży, orzeźwiający, sensualny jak gęsty cytrynowy krem. Pikowane oparcie to prawie rzeźbiarska forma. Rytm rombów działa na nas magnetyzująco: przykuwa uwagę, wyostrza zmysły…

Krem cytrynowy
Zdjęcia: Shutterstock

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline