Kuchnia w nowej odsłonie

Funkcjonalność, praktyczność, odpowiednie wyposażenie, przemyślane rozplanowanie przestrzeni, a do tego dekoracje, zaskakujące rozwiązania, fantazja i pomysłowość – oto kilka składników przepisu na kuchnię idealną. Pragniesz, żeby Twoja kuchnia była trendy? Zobacz, co już jest i co będzie modne.

westwing-kuchnia-16

Przestrzeń jeszcze bardziej otwarta

Nowa odsłona kuchni spodobałaby się Markowi Zuckerbergowi: w jawny sposób wspiera social networking! Otwarta przestrzeń i połączenie kuchni z salonem sprawią, że przygotowanie posiłków będzie przyjemniejsze, a jedzenie doprawione rozmową – smaczniejsze. Aby otwarty plan kuchenno-jadalniano-salonowy odniósł jak największy sukces, pamiętaj o tym, by poszczególne jego elementy stanowiły stylistyczną całość. Zadbaj o kolorystyczny leitmotiv, postaraj się, by otwartą kuchnię i salon konsekwentnie łączył styl.

westwing-kuchnia-15

Nie tylko drewno

Dopiero wkraczał na salony, teraz upiększa także nowoczesne kuchnie – beton doda kuchennej aranżacji świeżości. Jeśli chcesz poznać bliżej jego stylową wszechstronność, połącz betonowe podłogi, blaty i fronty z miedzianymi lub mosiężnymi dodatkami oraz meblami z jasnego drewna. A jeśli nie beton, to co? Nieśmiertelny marmur! Marmurowe posadzki, blaty i wykończenia to doskonałe towarzystwo dla stali i drewna. Marmur jest nie tylko elegancki, ale również wytrzymały i higieniczny – doskonały do kuchni!

westwing-kuchnia-4

Żegnamy beże i brązy

Świeże kolory, elektryczny niebieski, soczysty żółty lub gorąca czerwień dominują w nowoczesnych kuchniach. Zdobądź się na odwagę, zapomnij o słodkich pastelach i dodaj swojej kuchni trochę koloru i życia. Moce barwy w połączeniu z nieśmiertelną bielą to wnętrzarski strzał w dziesiątkę…

westwing-kuchnia-1
westwing-kuchnia-w-czerwieni

… no chyba, że wybierzesz czerń! Do niedawna nie do pomyślenia było urządzenie czarnej kuchni, ale dziś to ostatni krzyk mody. Czarna kuchnia wcale nie będzie mroczna, zwłaszcza, jeśli dodasz pojedyncze plamy koloru: żółte krzesło, niebieski chodnik, czerwoną lampę. Decyzja, co i w jakim kolorze, należy do Ciebie!

westwing-kuchnia-6

A jeśli wolisz klasykę, nieśmiertelnie modne połączenie czerni z bielą sprawdzi się na pewno.

westwing-kuchnia-11

Kuchnia na okrągło

Przez dekady w kuchniach królowały kąty proste – teraz pora na linie krzywe, łuki i koła. Nie mówimy jednak o artystycznych wygięciach i abstrakcyjnych kształtach, ale o czystych, geometrycznych formach. Wyspa na planie półkola? Do tego okap-tuba? Dodaj kuchennemu wnętrzu nieco zmysłowości!

westwing-kuchnia-17

Zdjęcia: Living4Media / Shutterstock

Kamila Goworek

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline