La fabbrica del Verde - fabryka zieleni

Według właścicieli firmy La fabbrica del Verde urządzanie wnętrz to tak naprawdę nadawanie miejsca emocjom. Zobacz, co kryje się za sukcesem tej marki!

świeczki w kształcie gwiazdek

La fabbrica del Verde to dzieło włoskiej rodziny Conti. Odzyskiwanie (raccolta) i nadawanie drugiego życia (riconversione) rzeczom używanym to dwie fundamentalne zasady działania tej firmy. Spotykamy się z Simoną Conti, architektem i obecną właścicielką firmy, by dowiedzieć się, na czym dokładnie polega działalność „fabryki zieleni”.

„Odzyskiwanie i designerski recykling są naszą pasją. – mówi Simona – Jesteśmy pełni ciekawości i uwielbiamy eksperymentować. Zbieramy sprzęty i przedmioty, które już nikomu nie służą. Ludzie się ich pozbywają, a my wykorzystujemy. Wybieramy to, co niezwykłe, rzeczy, które opowiadają jakąś historię”.

collage3 retro La fabbrica del Verde

W bogatym i nieco nostalgicznym asortymencie Fabryki odnajdziemy sekretarzyki i komody, które niejedno widziały, meble ogrodowe o bogatej przeszłości, a także dodatki i akcesoria o niezwykłej historii. Nad wszystkim unosi się delikatny duch minionych dekad.

„Nie zawsze umiem przewidzieć, jak odnaleziona przez nas rzecz będzie wyglądać w przyszłości. To domena Massimiliana, mojego męża. Dzięki ciężkiej pracy i ogromnej wiedzy z zakresu architektury potrafi tchnąć nowe życie w każdy staroć. Umie odrestaurować podniszczony mebel lub stworzyć coś nowego z przedmiotów i materiałów z odzysku. Ogromne przywiązanie do detali i niecodzienne połączenia surowców sprawiają, że każdy masz projekt jest unikatowy”.

ręcznik i wanna retro La fabbrica del Verde

Połączenie przeszłości z nowoczesnością, surowca z historią ze świeżym pomysłem, daje początek niezwykłym akcesoriom, dodatkom i elementom wyposażenia wnętrz. Jednak jak twierdzi Simona, wybór rzeczy, którym można nadać nowe życie, wcale nie jest łatwy.

„Głównym źródłem inspiracji jest dla nas Daleki Wschód. To właśnie tam wybieramy produkty, które poddajemy odzyskowi. Czasem kupuję jakąś rzecz pod wpływem impulsu, bo budzi emocje i wspomnienia, ale zwykle naszej pracy towarzyszą długie i żmudne poszukiwania”.

collage lampionów w złocie i miedzi La fabbrica del Verde

Simona, podobnie jak jej mąż, studiowała na wydziale architektury, a potem przez lata zdobywała cenne doświadczenie jako scenograf. To właśnie praca w teatrze i filmie nauczyła ją, że osiągnięcie równowagi między inspiracją a funkcjonalnością we wnętrzach jest możliwe. Wszystko zależy od właściwego wyboru mebli i stylu domu.

„Coraz częściej zwracamy się ku szeroko pojętemu recyklingowi – wyjaśnia Simona. Przyglądamy się temu, co mamy, wprowadzamy drobne innowacje, by dom stał się lepszym miejscem. Większą wagę przywiązujemy do jakości. Sprzęty mają być nie tylko ładne, ale także funkcjonalne. Wnętrzarską równowagę można osiągnąć wybierając nowe miejsce dla starszego mebla. Podarujmy starym rzeczom nowy kontekst, a osiągniemy wnętrzarski sukces”.

świąteczne dekoracje La fabbrica del Verde

Nowa kolekcja Fabryki to właśnie zabawa kontekstem i kontrastami. Jej twórcy łączą połyskliwe metale z używanym drewnem, ciepłą miedź z zimną stalą. Najłatwiej określić ten styl jako Industrial Country: żeliwne krzesła z dekoracyjnymi poduszkami, skórzane fotele z ćwiekami i stylowe lampy na drewnianych stoliczkach. Do tego delikatne ozdoby w przygaszonych kolorach i naturalne tkaniny i ponadczasowa porcelana.

zimowy kolaż fabryki zieleni, szarość z miedzią

Według właścicieli firmy La Fabbrica del Verde – w domu można zamknąć cały świat. Warto się o tym przekonać!

Zdjęcia: La fabbrica del Verde

Kamila Goworek

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline