Niech stanie się światłość, czyli lampy wiszące

Lampy wiszące, tak dekoracyjne i praktyczne, to doskonałe rozwiązanie do każdego wnętrza. Tworzą przyjemną atmosferę, oświetlają wybrane przestrzenie i całe wnętrza, oswajają wysokie pokoje, definiują różne strefy funkcjonalne i poprawiają wygląd salonów, sypialni, przedpokojów i kuchni. Czy można chcieć więcej?

Oto kilka pomysłów, jak sprawić, by Twój dom się wyróżniał – a wszystko dzięki lampom wiszącym.

Im niżej, tym lepiej

Wieszanie wiszącej lampy przy suficie nie ma sensu. Jeśli chcesz w pełni podziwiać jej piękno i design, zawieś ją możliwie nisko, ale nie tak nisko, by ktoś mógł się uderzyć.

westwing-lampy-wiszace-nisko-collage

Gra solo

Jeśli Twoja lampa ma już od wejścia przykuwać wzrok, wybierz model o ciekawym kształcie, który wyróżni się na tle otoczenia. Zwróć także uwagę na inne lampy i źródła światła, które znajdą się w pobliżu. Powinny być zdecydowanie mniejsze, najlepiej utrzymane w tym samym stylu, dzięki czemu unikniesz wizualnego chaosu.

westwing-lampy-wiszace-solo-collage

W równym szeregu…

Seria identycznych lamp wiszących doda dramatyzmu każdemu wnętrzu, niezależnie od tego, czy to przedpokój, korytarz czy salon. Zawieś długie lampy wiszące nad stołem w jadalni. Jeśli wybierzesz modele w tym samym kolorze co krzesła wokół stołu, osiągniesz natychmiastowy efekt „wow”. I pamiętaj: taki szereg świateł zaprezentuje się najlepiej, jeśli liczba lamp będzie nieparzysta.

westwing-lampy-wiszace-w-rzedzie

… lub w grupie!

Powieszenie wielu lamp w starannie zaaranżowanym skupisku sprawi, że wnętrze będzie wyglądać szykownie i bardzo ciekawe. Skupisko barwnych abażurów to doskonały sposób, by spokojna i stonowana aranżacja stała się żywsza, zwłaszcza jeśli tłem są białe ściany, cegła lub drewno.

westwing-lampy-wiszace-w-grupie-collage

Urok nagiej żarówki

Zwyczajne, proste żarówki zamiast lamp z abażurami to ostatni krzyk mody, zwłaszcza w stylizacjach industrialnych. Zawieś lampę z jedną żarówką w kuchni dla prostego, ale interesującego efektu lub wybierz kilka żarówek, by oświetlić wybrane wnętrze w modny, stylowy sposób.

westwing-lampy-wiszace-zarowka-collage

Zamiast lampki nocnej

Lampy wiszące zamocowane z obu stron łóżka z powodzeniem zastąpią lampki nocne. Takie rozwiązanie jest bardzo efektywne (i efektowne!), gdy na stoliku nocnym brakuje miejsca. Pozostaw trzydziestocentymetrowy odstęp pomiędzy blatem stolika a lampą, by bez problemu sięgnąć po książkę lub nastawić budzik.

westwing-lapmy-wiszace-lozko-collage

Ukryć kabel? Nie tym razem!

Kabel może być równie dekoracyjny co sama lampa! Nie chowaj go, nie staraj się ukryć – wręcz przeciwnie: stwórz na suficie esy-floresy z kabla, pomaluj go na wyrazisty kolor lub owiń kolorową włóczką. Podłącz się do niepowtarzalnego stylu!

westwing-lampy-wiszace-kabel-collage

A teraz pora osobiście odkryć świat wszechstronnych lamp wiszących!

Zdjęcia: Living4Media, The Interior Archive

Kamila Goworek

Czy korzystasz już z aplikacji Westwing?

Pobierz
Pobierz
Offline